Moteris santykiuose – esu gera ar silpna?

Moteris santykiuose. Esu gera ar silpna?

Šiame straipsnyje kalbėsime apie moterišką gerumą, už kurio neretai slepiasi ne graži širdis, o baimė ir silpnumas.. Bandydamos išsaugoti santykius dalis moterų atsisako svarbios dalies savęs, tampa patogiomis tačiau ilgalaikėje perspektyvoje stipriai pakenkia tiek sau tiek santykiams su vyru.

Ar būti patogia vyrui reiškia būti gera žmona?

Gerumas dažnai asocijuojasi su patogumu. Jeigu aš darau viską, kad kitam žmogui su manimi būtų malonu ir patogu, vadinasi aš esu gera. Jeigu kitam žmogui darosi nepatogu, vadinasi elgiuosi netinkamai. Visgi patogumas neturi nieko bendro su gerumu. Vienintelė priežastis, kodėl stengiamės būti patogios kitiems, savo sąskaita yra baimė, kad mus atstums, nemylės, nuteis, paliks arba pačios save pasmerksime ir nuteisime. Kitaip tariant mes esame patogios ne iš meilės, bet iš baimės. O iš baimės gražių santykių

nepastatysi. Patogi moteris yra atsisakiusi savo norų, vengia prieštarauti vyrui, gyvena pagal vyro, vaikų, artimųjų scenarijus, nesako, kas jai nepatinka arba pyksta, burba, bet nieko nedaro (iš čia ir pasakymas: parėkaus boba ir nusiramins). Patogi moteris geriausiu atveju yra nemaloni nes nuolat nepatenkinta, priekaištauja ir burba, bet ji vis tiek darys tai, kas pasakyta. Vyras yra tikras, kad tokia moteris niekada jo nepaliks, darys tai, ką reikia, tegul ir nepatenkinta, blogiausiu atveju pagrasins, bet grasinimų neįgyvendins, taigi jam nėra ko su ja skaitytis.

Patogi moteris greitai tampa nemalonia

Geros iš silpnumo moters ypatybė yra ta, kad po kurio laiko ji tampa nemalonia. Joks žmogus negali su šypsena veide gyventi ne savo gyvenimą, paklusti kito žmogaus valiai, nuryti nepagarbą ir t.t. Kurį laiką moteris gali patylėti, tačiau nepasitenkinimai kaupiasi ir ji pradeda tuos nepasitenkinimus išreikšti priekaištavimais, aiškinimais, bumbėjimais, kaltinimais.

TAIP PAT SKAITYKITE: Išvenkite santykių krizės. Kaip nekaupti nuoskaudų?

Ji nuolat prastos nuotaikos, nepatenkinta, šalta. Gera iš silpnumo moteris neturi kito pasirinkimo. Resursai ir toliau nuryti nuoskaudas baigėsi, o pasakyti griežtą NE, nubrėžti ribas ir, jeigu prireikia, atsisvekinti su vyru ir santykiais, ji bijo. Moteriai nepatinka tai, kas vyksta jos santykiuose, bet nesitaikstyti su netinkamu elgesiu ji nedrįsta, nemoka, yra įsitikinusi, kad šeimyninis gyvenimas taip ir atrodo, nes jos mama elgėsi panašiai ir t.t. Vyrui šalia tokios moters darosi ne tik neįdomu, bet ir nemalonu. Taip prasideda ilgi vakarai darbuose, draugai ir barai, nesibaigiantys hobiai, kitos moterys ir t.t. Moteris laukia, kol vyras pasikeis, bet to niekada neįvyks. Visų pirma todėl, kad silpnos moterys pritraukia engiančius, netaktiškus, nepagarbius vyrus. Antra, todėl, kad moteris pati moko aplinkinius, kaip su ja elgtis. Net geriausias žmogus užlips ant galvos tam, kuris užsileidžia. O kada užsileidžiame, tampame piktomis ir nepatenkintomis. Galvojame, kad tai vyras sugadino mums gyvenimą, tačiau iš tikro užsisukome pačios savyje, o vyras tik atspindi mūsų santykį su savimi ir su pasauliu.

Nelaukite kol bus geriau!

Geros, bet silpnos moterys gyvena viltimi ir laukimu, kad kažkada kažkas pasikeis ir susivarkys. Jos pyksta, burba, kaltina, bet nesiruošia nei kojos kelti iš jai napatinkančios situacijos. O visi grasinimai, kad ji atsistos ir išeis, yra tik tušti žodžiai. Moteris pasyviai laukia ir geriausiu atveju simuliuoja, jog kažką daro – “Aš juk tiek kartų jam sakiau…”, “Negi nemato, kad aš pykstu, man negerai…?”. Silpna moteris mėgsta laukti, kada vyras padarys tuos žingsnius, kuriuos ji pati norėtų padaryti, pavyzdžiui paduos skyrybų. Jos pasakojimas skamba maždaug taip: “Aš noriu skirtis, bet jis atsisako. Jis mane spaudžia ir įkalbinėja. Negi jis nemato, kad mums negerai kartu, kad būtų geriau atskirai? Kodėl nieko dėl to nedaro?”. Vyras, jo veiksmai, norai, jo sunki vaikystė, traumos iš praeitų santykių, užima didžiają dalį moters pasakojimo apie jos situaciją. Apie tai, ko ji pati nori, ką gali padaryti, kaip gyventi, kokius žingsnius žengti, moteris net negalvoja. Arba pagalvoja prabėgomis, bet vėl grįžta prie vyro, kuris jai neleidžia, nesutinka, nenori, negali ir t.t. Toks fokusas į vyrą, kaip visų jos problemų priežastį, leidžia moteriai likti pasyvia, nuskriausta auka, visiškai priklausoma nuo vyro, ir nieko kito nebelieka, kaip tyliai laukti, gal kažkada bus geriau.

Gera, bet stipri moteris

Gera moteris, kuri nėra silpna, visų pirma nėra perdėtai patogi. Ji nedaro to, ko nenori daryti ir sako tai, ką nori pasakyti. Ji nesitaiksto prie aplinkinų žmonių savo sąskaita, taigi aplinkiniai negali jos išnaudoti, o tai daugeliui yra nepatogu. Tokia moteris visų pirma įvertina save, savo norus, savijautą, emocinius ir psichologinius resursus ir tik tada sprendžia kiek ir ko ji gali duoti kitiems. Kadangi pas ją nėra prikaupti kalnai nuoskaudų dėl savęs išdavysčių ir nutylėjimų, ji gali būti draugiška ir malonia. Netgi tai, kas jai nepatinka ar kada ji pyksta, moteris gali išsakyti ir išreikšti taktiškai, o ne priekaišais ir kaltinimais. Ji puikiai supranta, kad santykiai reiškia tam tikras aukas ir tam tikrus darbus. Tačiau ji geba įsivertinti kas jai tinka, o kas ne ir ji nebijo paaukoti santykių tuo atveju, jeigu būti poroje reiškia išduoti save. Gera ir stipri moteris niekada nesedės ir nelauks, kol kas nors pasikeis ir pagerės. Ji čia ir dabar sako, kas jai nepatinka, ko ji nori ir ko netoleruos. Ir jeigi ji pasako, kad pasikartojęs netinkamas vyro elgesys reikš, kad ji paliks santykius, ji tą ir padaro. Geros ir stiprios moters žodžiai nėra tušti ir vyras žino, kad su šia moterimi reikia skaitytis. Mokėdama pasakyti aiškų NE ir jo laikytis, gerbama savo ribas, norus, poreikius ir juos tenkindama, tokia moteris gali būti iš tikro gera – maloni, švelni, draugiška, žaisminga. Ji nėra vyro elgesio auka ir jos gyvenimas yra jos pačios atsakomybė. Ji atsakinga už savo emocinę ir psichologinę būseną ir vyras yra parama, pagalba jai, bet ne gelbėtojas ar šeimininkas. Tokią moterį vyras gerbia ir ja žavisi. Stipri moteris renkasi tik tokį vyrą, su kuriuo būtų gražus santykis čia ir dabar, nelaukdama svajojamos ateities, ir nesitaiksto su pusėtinais ir netinkamais santykiais. Stipri moteris gali leisti sau juoktis, žydėti ir dovanoti pasauliui meilę, šilumą, kantrybę iš savo neiššvaistytų resursų. Kiekviena moteris dalį laiko būna prastos nuotaikos, suirzusi, nepatenkinta, tačiau silpna ir perdėtai patogi tokia yra nuolatos.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aukos skindromas. Stengiuosi būti geru žmogumi.

Kais tapti stipria ir laiminga?

Silpnos moters kelias yra susigražinti savo gyvenimą sau. Ji silpna ir pikta todėl, kad visus aplinkinius, ir ypač vyrą, padarė savo gyvenimo šeimininkais. Tačiau visi sprendimai gali būti keičiami, ir silpna moteris gali bet kada nuspręsti susigražinti sau tai, kas jai teisėtai priklauso. Natūralu, kad tam reikia laiko ir pastangų – daug metų nugyventa pagal vieną scenarijų ir jį per dieną pakesiti nepavyks. Visų pirma reikalinga žinių bazė – mokymai ir informacija kaip gyventi pagal savo norus, pajautimus, intuiciją. Išdavusi save moteris yra pasimetusi ką ji gali sau leisti, o kur yra peržiangiamos ribos. Tai, kas yra sveikas elgesys, jai gali atrodyti kraštutinumai. Tuo tarpu tai, ką ji norėtų padaryti galvodama, kad taip išlaisvins save, gali būti agresyvus elgesys partnerio atžvilgiu. Šitos temos studijavimas, pokalbiai su tą praėjusiomis moterimis, mentoriais, psichologais, pagelbėja sustatyti savęs ir pasaulio suvokimą į vietas. Ką galima daryti be jokio pasiruošimo, tai grįžti prie savo norų, planų, tikslų – to, ką moteris buvo paaukojusi vardan šeimos, santykių, artimųjų. Kaip dažnai moteris paaukoja netgi kasdienes smulkmenas dėl kitų:

  • sau pasilieka prasčiausią maistą, t.y. jei kas prikepė, keliaus į jos lėkštutę;
  • pirma pasirūpina, kad šeima būtu aprūpinta ir tik tada pagalvoja (jeigu pagalvoja) apie save;
  • taupo nedovanodama nieko sau, kad galėtų nupirkti kitiems;
  • šeimos narių šypsenas ir gerbuvį vertina labiau negu savo;
  • taikosi prie visų norų, pomėgių, mažina nematogumus ir diskomfortus nebežiūrėdama, ar pati nuo to nenukenčia.

Moteris yra labiau linkusi globoti ir rūpintis ir dėl to ji turi būti ypatingai sąmoninga tame, ar pati pasirūpina savimi. Vaikai ir vyras yra gerokai pajėgesni tą padaryti. Tuo tarpu moters silnybė yra nuslysti į šeimos narių gyvenimus ir pamiršti save. Kita moters silpnybė yra per dideli norai ir planai – vaikai turi itin sveikai maitintis, vyras turi būti visada švariai aprengtas, namai turi blizgėti, mama turi būti aplankyta, draugė išklausyta ir ne kitaip. Tuomet ir laiko nelieka ne tik paroje, bet visame gyvenime. Susigražinant savo gyvenimą sau tenka aukoti dalį planų ir fantazijų, o grubiai tariant sumažinti “abžorumą” turėti idealų gyvenimą. Užtenka daryti geriausia, kas pavyksta, įtraukiant į darbų sarašą ir pasirūpinimą savimi. Nerealistiniai norai iškraipo ne vieno žmogaus gyenimą, todėl labai sveika atsisėsti ir gerai pergalvoti, ar tikrai viskas, ko norime, yra fiziškai pasiekiama ir nekainuoja gerokai daugiau negu galime mokėti? Vien peržiūrėjusios žmones, kuriuos dalis silpnų moterų bando išgelbėti ir leidusios jiems gelbėti patiems save, gali atsirasti nemažai atliekamo laiko ir energijos.

Silpnumas ir gerumas yra nesuderinami. Pažįstant save svarbu mokėti atskirti iš kokių paskatų darome vieną ar kitą veiksmą ir nutraukti visus, kuriuos darome iš kaltės, baimės, gėdos ir t.t. Yra dalykų, kurie yra būtini, pavyzdžiui pasirūpinti maistu, bet yra daugybė dalykų, kurie nėra būtini, pavyzdžiui bendrauti su nemėgstamais žmonėmis. Neįmanoma paruošti maisto (jeigu tai ne trijų patiekalų vakarienė nuolat nepatenkintam vyrui) vedamai kaltės – valgyti paprasčiausiai reikia. Tačiau įmanoma važiuoti pas bjauraus charakterio dėdę ar skambinti mamai kelis kartus per dieną ne iš meilės, noro ar dekingumo, bet iš kaltės, baimės, gėdos. Atpažinus ir atradus drąsos nedaryti to, ką daryti skatina baimė, gėda, kaltė, o ne asmeninis noras ar gyvenimo būtinybė, jau žengsime nemažą žingsnį savo gyvenimo atgavimo link.

.


Šioje svetainėje yra naudojami būtiniausi slapukai (cookies) rinkti duomenims apie svetainės lankomumą. Tęsdami lankymąsi svetainėje automatiškai sutinkate su naudojamais slapukais. View more
Cookies settings
Sutinku
Privacy & Cookie policy
Privacy & Cookies policy
Cookie name Active

Privacy Policy

What information do we collect?

We collect information from you when you register on our site or place an order. When ordering or registering on our site, as appropriate, you may be asked to enter your: name, e-mail address or mailing address.

What do we use your information for?

Any of the information we collect from you may be used in one of the following ways: To personalize your experience (your information helps us to better respond to your individual needs) To improve our website (we continually strive to improve our website offerings based on the information and feedback we receive from you) To improve customer service (your information helps us to more effectively respond to your customer service requests and support needs) To process transactions Your information, whether public or private, will not be sold, exchanged, transferred, or given to any other company for any reason whatsoever, without your consent, other than for the express purpose of delivering the purchased product or service requested. To administer a contest, promotion, survey or other site feature To send periodic emails The email address you provide for order processing, will only be used to send you information and updates pertaining to your order.

How do we protect your information?

We implement a variety of security measures to maintain the safety of your personal information when you place an order or enter, submit, or access your personal information. We offer the use of a secure server. All supplied sensitive/credit information is transmitted via Secure Socket Layer (SSL) technology and then encrypted into our Payment gateway providers database only to be accessible by those authorized with special access rights to such systems, and are required to?keep the information confidential. After a transaction, your private information (credit cards, social security numbers, financials, etc.) will not be kept on file for more than 60 days.

Do we use cookies?

Yes (Cookies are small files that a site or its service provider transfers to your computers hard drive through your Web browser (if you allow) that enables the sites or service providers systems to recognize your browser and capture and remember certain information We use cookies to help us remember and process the items in your shopping cart, understand and save your preferences for future visits, keep track of advertisements and compile aggregate data about site traffic and site interaction so that we can offer better site experiences and tools in the future. We may contract with third-party service providers to assist us in better understanding our site visitors. These service providers are not permitted to use the information collected on our behalf except to help us conduct and improve our business. If you prefer, you can choose to have your computer warn you each time a cookie is being sent, or you can choose to turn off all cookies via your browser settings. Like most websites, if you turn your cookies off, some of our services may not function properly. However, you can still place orders by contacting customer service. Google Analytics We use Google Analytics on our sites for anonymous reporting of site usage and for advertising on the site. If you would like to opt-out of Google Analytics monitoring your behaviour on our sites please use this link (https://tools.google.com/dlpage/gaoptout/)

Do we disclose any information to outside parties?

We do not sell, trade, or otherwise transfer to outside parties your personally identifiable information. This does not include trusted third parties who assist us in operating our website, conducting our business, or servicing you, so long as those parties agree to keep this information confidential. We may also release your information when we believe release is appropriate to comply with the law, enforce our site policies, or protect ours or others rights, property, or safety. However, non-personally identifiable visitor information may be provided to other parties for marketing, advertising, or other uses.

Registration

The minimum information we need to register you is your name, email address and a password. We will ask you more questions for different services, including sales promotions. Unless we say otherwise, you have to answer all the registration questions. We may also ask some other, voluntary questions during registration for certain services (for example, professional networks) so we can gain a clearer understanding of who you are. This also allows us to personalise services for you. To assist us in our marketing, in addition to the data that you provide to us if you register, we may also obtain data from trusted third parties to help us understand what you might be interested in. This ‘profiling’ information is produced from a variety of sources, including publicly available data (such as the electoral roll) or from sources such as surveys and polls where you have given your permission for your data to be shared. You can choose not to have such data shared with the Guardian from these sources by logging into your account and changing the settings in the privacy section. After you have registered, and with your permission, we may send you emails we think may interest you. Newsletters may be personalised based on what you have been reading on theguardian.com. At any time you can decide not to receive these emails and will be able to ‘unsubscribe’. Logging in using social networking credentials If you log-in to our sites using a Facebook log-in, you are granting permission to Facebook to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth and location which will then be used to form a Guardian identity. You can also use your picture from Facebook as part of your profile. This will also allow us and Facebook to share your, networks, user ID and any other information you choose to share according to your Facebook account settings. If you remove the Guardian app from your Facebook settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a Google log-in, you grant permission to Google to share your user details with us. This will include your name, email address, date of birth, sex and location which we will then use to form a Guardian identity. You may use your picture from Google as part of your profile. This also allows us to share your networks, user ID and any other information you choose to share according to your Google account settings. If you remove the Guardian from your Google settings, we will no longer have access to this information. If you log-in to our sites using a twitter log-in, we receive your avatar (the small picture that appears next to your tweets) and twitter username.

Children’s Online Privacy Protection Act Compliance

We are in compliance with the requirements of COPPA (Childrens Online Privacy Protection Act), we do not collect any information from anyone under 13 years of age. Our website, products and services are all directed to people who are at least 13 years old or older.

Updating your personal information

We offer a ‘My details’ page (also known as Dashboard), where you can update your personal information at any time, and change your marketing preferences. You can get to this page from most pages on the site – simply click on the ‘My details’ link at the top of the screen when you are signed in.

Online Privacy Policy Only

This online privacy policy applies only to information collected through our website and not to information collected offline.

Your Consent

By using our site, you consent to our privacy policy.

Changes to our Privacy Policy

If we decide to change our privacy policy, we will post those changes on this page.
Save settings
Cookies settings