Santykių ABC

Moteris nori būti matoma


Vienas iš didžiausių moters troškimų poroje yra būti matoma ir girdima. Pasimatymų metu vyrai neretai bando sudaryti moteriai įspūdį pasakodami apie save, savo laimėjimus, pasiekimus ar tiesiog daug kalbėdami tam, kad pasirodytų įdomūs. Su dalimi moterų tai veikia, tačiau tik su tomis, kurios nepasitiki savimi ir yra linkusios aukotis, daug duoti tačiau nėra išmokusios imti. Subalansuota moteris, mokanti ir duoti ir imti, bus labiau sužavėta vyru, kuris domisi ja daugiau negu pasakoja apie save, kuris moka klausyti ir girdėti.

Kai moteris jaučiasi nematoma

Porose nereta problema, apie kurią pasakoja moterys, yra ta, kad vyrai jų nemato ir negirdi. Jie gali klausyti, tačiau daro tai paviršutiniškai, dalį dėmesio nukreipdami į ką nors, kas jiems tuo metu labiau aktualu. Moteris žydi gaudama vyrišką dėmesį. Ne veltui arabų šalys yra populiarios tarp mažiau dėmesio sulaukiančių moterų – tenai kiekviena moteris pasijunta gražuole kadangi arabų vyrai moka žavėtis, sakyti komplimentus ir rodyti dėmesį ir nesvarbu, kad jie tą gali daryti dėl labai asmeninių ir praktinių priežasčių. Trokštanti dėmesio moteris gali pulti į kraštutinumus kaip nutinka toms, kurias socialiniuose tinkluose suvilioja pinigus viliojantys vyrai apsimetę, kad yra įsimylėję ir apipildami žavėjimusi ir komplimentais. Tokios istorijos tik parodo, kaip labai moterys nori būti matomos, girdimos, jaustis įdomios ir kad jomis žavimasi. Kada moteris poroje tampa tiesiog žmogumi, kuris gyvena po tuo pačiu stogu, ji pradeda vysti ir jaustis vis prasčiau.

Klauso, bet negirdi

Visi puikiai jaučiame, kada žmogus tik apsimeta, kad mūsų klauso. Dalis vyrų bando šitą taktiką su savo moterimis tikėdamiesi, kad tokio tariamo klausymo užteks ir moteris nesupras, kas vyksta. Mylėdama savo vyrą moteris gali atleisti daug, tačiau tai neišgelbės jos nuo vis prastesnės savijautos poroje. Moteris nori jausti, kad jos vyras bent dalį laiko skiria visu šimtu procentų tik jai ir iš tikro girdi, ką ji sako. Tai nereiškia, kad viskas, ką sako moteris, turi būti pilnai išgirsta ir įsisąmoninta, ypač jei ji yra šneki ir gali valandomis apie ką nors kalbėti. Užtenka bent dalį laiko skirti tam, kad išgirsti viską, ką ji sako, pasidomėti kaip ji dėl to jaučiasi, ką galvoja, ypač jei tai ne buitiniai dalykai, o kas nors asmeniškesnio. Išgirsta moteris tampa ramesne, pasijunta saugesne, žino, kad yra ne viena savo problemose ir gyvenime.

Provokuojami konfliktai

Nesulaukdama dėmesio moteris gali pradėti nesąmoningai provokuoti konfliktus su savo vyru. Kaip augalui bet koks vanduo geriau negu nudžiūti taip ir moteriai bet koks dėmesys geriau negu jokio. Išprovokavusi konfliktą moteris yra garantuota, kad sulauks šimtaprocentinį vyro dėmesio, tegul ir pakeltu balso tonu. Ne visi konfliktai iš moters pusės poroje kyla dėl dėmesio trūkumo, tačiau šitas scenarijus yra labai realus ir verta įsitikinti ar moteris nenorėtų tiesiog išsikalbėti ir būti išklausyta vietoje to, kad pyktųsi. Pamačius, kad moteris yra nepatenkinta, galima ramiai paklausti, kas nutiko, kaip ji jaučiasi, ar nori apie ką nors pasikalbėti? Taip galima užbėgti moters pratrūkimui už akių – ji išsikalbės, gali ir papykti, tačiau tikėtina, kad tą darys daug geranoriškiau ir nurims daug greičiau, ypač jei jaus vyro palaikymą.

Komplimentai

Ne visos moterys moka priimti komplimentus tačiau vyrams verta jas prie to pripratinti. Komplimentą priėmusi moteris yra labai gražus vaizdas vyro akims – laiminga, išsišiepusi, žibančiomis akimis. Ne gana to pati moteris poroje pradeda jaustis kur kas laimingesne. Komplimentas, kad jis suveiktų, turi būti nuoširdus ir moteris turi matyti, kad vyras iš tikro pažiūrėjo į ją, pamatė ir tada pasakė komplimentą. Mes, žmonės, esame linkę įsisukti į automatinį gyvenimo rėžimą ir netgi mūsų „myliu tave“, bučiniai susitikus ar atsisveikinant lengvai tampa tik rutinine dienos dalimi. Tai geriau negu nieko, tačiau ilgainiui kažko pradeda trūkti ir tas kažkas yra tikras, gyvas dėmesys kada abu partneriai iš tikro mato vienas kitą čia ir dabar. Matoma moteris jaučiasi mylima ir vertinama, o to mes visi poroje labiausiai trokštame.

Kaip tau šiandien sekėsi?

Galima užduoti šitą klausimą ir įsijungti televizorių kol moteris pasakoja arba galima susėsti ir iš tikro pasikalbėti. Mes neretai taip susikoncentravę į sėkmę, pinigus, buitinius reikalus, kad pamirštame ko mums visiems reikia labiau už viską – tikro, gyvo ryšio kuris atidarytų meilės tėkmę, pajautimą, kad mes kažkam iš tikro rūpime, esame brangūs. Yra pasakymas, kad nieko nėra pigiau už pinigus ir taip yra todėl, kad nors uždarbis reikalauja daug laiko ir pastangų, jis nereikalauja tiek, kiek žmogiški santykiai. Galime tapti vaikštančiais robotais ir būti itin sėkmingi finansiškai, bes taip niekada nepavyks turėti gerų, tvirtų santykių su artimais žmonėmis. Kaip tik dėl to vyrai (nors moterys taip pat pradeda taikyti šitą gyvenimo modelį) mieliau uždirba šeimai pinigus, negu skiria taip visų trokštamą laiką ir dėmesį. Nereikia pulti į kraštutinumą, tik grįžti į balansą kada dalį laiko skiriame tikram bendravimui su tais, kurie mums rūpi.

Aš noriu, kad mane matytum

Dalis vyrų šitą prašymą supras, tačiau nenustebkite, jei sunkiai pavyks papasakoti, ko norite iš savo partnerio. Paprasčiausia yra papasakoti vyrui konkrečiais pavyzdžiais, o dar geriau jeigu iš karto, kada pasijuntate pamatyta ir išgirsta, pasakytumėte jam „štai šito aš ir noriu, padarei kaip tik tai, ko man taip reikia“. Prisiminkite laikus, kada susitikinėjote ir vyras skyrė jums daugiau dėmesio, kaip tada jautėtės, ką jis darė kitaip. Puikus būdas yra atnaujinti pasimatymus ir pabuvimą kažkur tik dviese, be telefonų, vaikų jei jie pakankamai dideli ir viso kito, kas blaškytų dėmesį. Ką kartais daro moterys, norėdamos sulaukti dėmesio, tai pradeda rodyti dėmesį vyrui – klausinėti jo kaip sekėsi, išklausyti, daryti staigmenas ir t.t. bei tikėtis, kad vyras visa tai gražins atgal. Tačiau vyras net nenutuokia, o kartais ir pati moteris iki galo nesupranta, kam iš tikro yra skirtos visos šios pastangos. Visi žinome, kad neretai lengviau paimti ir padaryti patiems ar pačioms, negu aiškinti kitam kaip ir ką reikia daryti. Taigi moterys renkasi pačios rodyti taip trokštamą dėmesį tikėdamos, kad tai jas užpildys ir nereikės kelti nepatogių klausimų vyrui, kalbėtis sudėtingomis temomis ir bandyti išmokyti jį kažko, ko išmokyti, puikiai žinome, bus sudėtinga. Visgi tokie jau tie poros santykiai – nuolat kylantys klausimai, iššūkiai, nepatogumai, ypač jei norisi ne tiesiog gyventi kartu, bet dar ir būti laiminga pora.