Santykių ABC

Vyras ir jo buvusi mergina


Sveiki. Mudu trys metai kartu, aš jį labai myliu, jis irgi sako labai mylintis mane. Bet paskutiniu metu man vis kyla įtarimai, radau foto “buvusios” mylimosios jo piniginėje  (ji yra jo vaikų motina) sms’ai, kaip jis jos pasiilgo, kitas internete sukurtas profilis, slepia, kai ji gryžta pas jį kokį savaitgalį. Jis sako, kad tai nieko nereiškia, prašau paaiškti, jis nieko konkrečiai neaiškina. Ar gali žmogus dvi mylėti vienodai? Nesuprantu, ar jis mane tikrai myli ar tai tik patogumas turėti vieną šalia, kai kita kitur?

Sveika,

Atsakymas į vieną iš klausimų – taip, vyras gali mylėti dvi moteris vienodai. Konsultacijose teko matyti atvejį, kai dvi moterys vyrui kėlė tiek pat šiltų jausmų. Vyrai apskritai labiau linkę į poligamiją. Taip jau gamtos sutverta ir tik pačio vyro sąmoningas pasirinkimas padeda jam nepaklusti vien tik laukiniam instinktui. O kartais gyvenimas pakiša koją ir dvi moterys jam tampa svarbios ne tik instinktų lygyje, bet ir jausmiškai.

Ar tai gali būti patogumas turėti dvi moteris skirtingose vietose? Taip, gali. Vienareikšmiško atsakymo nėra, nes žmonės ir situacijos per daug skirtingos, kad būtų galima kategoriškai teigti. Neretai žmogus pats nežino, kas su juo darosi.

Dabar panagrinėkime tave neraminančius ženklus. Tai, kad jis nesako nieko konkretaus, nėra geras požymis. Žinoma, kai kurie žmonės apskritai nelinkę daug kalbėti, tačiau tiesioginio klausimo vengimas paprastai rodo problemą tenai, apie ką klausiama. Iš visko, ką parašei, visgi panašu, kad jį su buvusia moterimi sieja daugiau nei vien draugiški santykiai. Akivaizdu, kad judviejų pora nepasižymi pasitikėjimu ir atvirumu, kas reiškia, jog neturite gilaus artimo ryšio, o tokio ryšio nebuvimas neretai vieną ar kitą partnerį anksčiau ar vėliau nuvilioja paieškoti kitų galimų variantų santykiams. Jei visgi buvote labai artimi, kas nutiko, kad situacija pasikeitė? Padidėjęs stresas, darbai, mažai laiko leidžiate kartu? Jei santykiai atitolo ir atšalo, jis galėjo nukeliauti ieškoti šilumos kitur, o buvę santykiai kartais atrodo tam labai tinkami. Sekantis klausimas pamąstymui – ar tai, ką turite yra meilė, ar prisirišimas ir tau tiesiog patinka galvoti, kad jį myli ir kad jis nuoširdžiai myli tave? Iš vyro meilės įrodymo reikia laukti ne žodžiais, o darbais. Atsargiai – nekalbu apie nešvarias manipuliacijas (jei tu mane myli, tai… ir pan.) tačiau stebėjimą, kaip jis su tavimi elgiasi, ar jautiesi gerbiama, vertinama ir tikrai mylima. Pasistenk būti kuo šališkesnė šiuo klausimu, kad vaizduotė neiškreiptų realaus vaizdo. Paklausk patikimų draugų ar artimų žmonių, ką jie mato jo elgesyje su tavimi ir paprašyk nuoširdaus bei atviro atsakymo. Kartais iš šalies matosi geriau.

Akivaizdu, kad tave skaudina tai, ką matai vykstant ir kad negauni jokio tikslaus atsakymo bei paaiškinimo. Parodyk ir pasakyk jam tai. Paprastai, be kaltinimo ar puolimo, papasakok kaip jautiesi ir parodyk, jog esi nelaiminga. Gali būti, kad vieną dieną teks susikrauti daiktus ir kuriam laikui atsitraukti nuo jo pasakant, kad tau per sunku toliau taip gyventi ir jei jis nesuteiks tau to, ko reikia (aiškaus sąžiningo atsakymo į tai, kas vyksta ir sprendimo, kaip bus toliau) judviejų santykiams gresia rimtas pavojus. Perspėju, jog būtum pasiruošusi ir tokiam variantui, kad galų gale jis pasirinks ne tave.

Dar kartą pabrėžiu, jog svarbiausia – daugiau stebėk ką jis daro ir mažiau kreipk dėmesį į tai, ką sako. Žodžiai yra kaip desertas, juos malonu girdėti, tačiau pagrindinis patiekalas yra veiksmai ir jei kreipsi dėmesį tik į deserta tačiau nematysi ką tau patiekė pietums, gali privalgyti nuodų ir to nei nepastebėti.

Pagarbiai,

Šarūnas ir Silvija


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.