Santykių ABC

Viršininkas rodo dėmesį


Sveiki.Turiu tokia situaciją .Aš gyvenu Londone, esu vieniša (ta prasme neturiu draugo). Mano darbe mano viršininkas pradėjo rodyti dėmesį man.Jis mane parveždavo namo kartais, vieną kartą jis mane netikėtai pabučiavo. Susidomėjimas tapo vis didesnis ir matomesnis.Bet už darbo ribų jis neberodydavo dėmesio,neskambindavo, nerašydavo. Vieną kartą aš jam parašiau sms žinutę. paklausiau apie darbo reikalus ir jis mane pasikvietė į savo namus.Jis atvažiavo ir mane pasiėmė. Mes tikrai vienas kitam patinkame, bet labai neturime apie ką kalbėtis.Jis turi dukra ir visa dėmesį atiduoda jai, bet antrosios pusės neturi. Jis yra britas, gal dėl to nemoka rodyti dėmesio. Buvo tokia situacija, kad visas darbuotojas atleido iš darbo, o mane vieną paliko. nors jisai sakė, kad direktorius taip nusprendė, aš manau jisai pritarė, kad mane paliktų.Tad mano klausimai skambėtu taip: kaip man ji suprasti? ar aš jam patinku ir kodėl jis nebando užmegzti rimtesnių santykiu su manimi? ir kaip man elgtis darbe, nes tenai dirba dauguma vyru ir kai aš su jais bendrauju, jis labai pavydi, nors aišku šito neparodo. Ką Jūs galėtumėte patarti man?

Ačiū, su pagarba Jums,

Donata  

Labas Donata,

Paprasčiausia būtų tiesiog pakalbėti su juo ir paklausti, kas vyksta. Papasakok savo istorijos dalį, kas tau kelia abejones ir kuriose vietose nesupranti jo elgesio ir motyvų. Jei jam patinki ir jis domisi tavimi kaip moterimi (o panašu, kad domisi), po truputį išsiaiškinsite, kokia situacija yra iš tikro.

Turėk omenyje, kad eidama į artimus santykius su viršininku, rizikuoji savo darbo vieta. Jei santykiai nesusiklostys ir tarp judviejų pradės kilti įtampa, dirbti taps labai sudėtinga. Matyti jį kiekvieną dieną taip pat. Maišyti darbinius santykius su artimais visada pavojinga, tad įsivertink, ar dėl galimybės būti su juo pasirengusi palikti darbo vietą. Yra tikimybė, kad viskas susiklostys gražiai, tačiau būk pasiruošusi ir ne visai gražiai istorijos pabaigai.

Dar vienas perspėjimas į ką verta atkreipti dėmesį – stebėk save jei pradėtum tapti priklausoma nuo jo, po truputį taptum ištikima jam, duotum jam savo dėmesį ir laiką negaudama mainais nieko ar pakankamai, kad jaustumeisi jog mainai yra lygiaverčiai. Nebūtinai taip gali nutikti tau, tačiau tai vienas iš klasikinių modelių kuris gali apsunkinti ne tik darbą bet ir asmeninį gyvenimą. Jis gali nebandyti užmegzti rimtesnių santykių dėl to, kad tokia jo natūra, nėra pratęs bendrauti su moterimis, galvoja, kad to dėmesio, kurį duoda turėtų užtekti ir tt. Nebandyk riboti savo bendravimo su kitais vyrais ir bendradarbiais, gali bendrauti su jais taip laisvai, kaip tau norisi (pajuokauti, paflirtuoti jei tai yra tavo būdui). Nereikia vaidinti ar ką nors daryti specialiai tam, kad paaštrintum pavydą, tačiau riboti savęs irgi nereikia. Judu nesate pora ir tu esi laisva bendrauti su kuo nori ir kaip nori tol, kol judu neišsiaiškinsite kokia jūsų situacija ir nesutarsite, jog esate kartu. Be to, jei darbe bandysi būti jam perdėtai ištikima, jis bus dar mažiau suinteresuotas žengti žingsnius, kadangi jausis jau turintis tave ir nurims.

Kaip jau minėjome, pats pagrindinis žingsnis dabar – susitikti akis į akį ir pasikalbėti apie esamą situaciją. Dėl neturėjimo apskritai apie ką kalbėti – kalbėk tu. Pasakok apie save ar tiesiog tai, ką norisi pasakoti ir apie ką kalbėti. Pradžioje gali būti nejauku, ypač jei nesi labai kalbi, tačiau kalbėdama turi progą atskleisti šiek tiek savęs ir paskatinti jį ką nors papasakoti. Nereikia kažkokių specialių temų – pradėk kad ir nuo oro, tada nuo kokios nors istorijos, kurią tau primena tas oras (nesvarbu aktuali ji tau ar ne, svarbu, kad kalbėtum). Kai kurie žmonės įsitikinę, kad pokalbiai turi būti prasmingi ar reikšmingi, o iš tikro kalbos apie nieką labai suartina žmones, įneša lengvumo į bendravimą ir yra vienas pagrindinių patarimų santykių pradžioje. Rimtos temos iškils pačios, svarbiausia kalbėtis ir apie jas nelaukiant, kada situacija išsispręs pati.

Pagarbiai,

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.