Santykių ABC

Vaikinas vengia fizinio kontakto


Klausimas

Su vaikinu draugauju 4 metai. Tačiau man trūksta iš jo šilumos, dėmesio, komplimentų. Aš jam tiesiogiai, be jokių užuominų pasakau, kad man trūksta dėmesio, noriu, kad mane apkabintum, pabučiuotum pats, be mano iniciatyvos, paimtum už rankos, tačiau jis tik numykia arba tyli, nieko neatsako, tarsi nekreipia dėmesio į mano pasakymus. Kai paimu jį už rankos viešoje vietoje, jam tai nepatinka, paeiname keliatą minučių ir jis paleidžia mano ranką. Labai labai retais atvejais mane pats apsikabina, arba prisiglaudžia. Kai aš prie jo priglundu, jam tai nesukelia jokių emocijų, kartais atrodo, kad jam tai net nepatinka. Nesuprantu jo elgesio, tikrai pati visada ji apsikabinu, prisiglaudžiu, pabučiuoju, paglostau, rūpinuosi ir siunčiu tik šilčiausiu jausmus. Žinoma, būna momentų, kai jis tampa švelnus, draugiškas, šnekus, linksmas, tačiau dažnai jam būna “nenuotaika”. tačiau juk draugaujame jau daug laiko ir vienas kitą tikrai puikiai pažystame, nesuprantu, ką blogo darau, niekada ant jo nepykstu, tačiau jau vieną kartą net pro ašaras prašiau ir sakiau, ko aš norėčiau (kad apkabintų, pabučiuotų, prisiglaustų, elgtųsi kaip su drauge). Kaip paaiškinti tokį jo elgesį? P.s. jo santykiai su tėvais yra gana šalti, nedraugiški,  jam 23metai. Jis šia tema su manim nekalba, nenori kalbėti ir tyli, kai paklausiu

 

Atsakymas

Nebūtinai darai kažką blogo. Yra situacijų, kurių, deja, neįmanoma paveikti, kad ir kaip stengtumėmės ypač jei tai susije su kito žmogaus charakteriu arba emocinėmis žaizdomis (kas šiuo atveju yra labai galimas scenarijus). Galiu tik fantazuoti, kokia buvo tavo vaikino vaikystė, kaip jis augo, tačiau rašei, kad jo santykiai su tėvais šalti ir jis apie tai net nenori kalbėti. Santykiai su tėvais yra vienas iš požymių, kiek sužalota yra žmogaus psichika. Jei šeimoje nėra artumo, vaikas augo nelaimingas, skriaudžiamas, ignoruojamas ir pan., į santykius jis ateina su krūva “dovanėlių”. Net jei tėvai atrodo puikūs žmonės, kiekvienas esame unikalūs, skirtingai jautrūs ir su savo būdu interpretuoti įvykius, ypač būdami vaikais. Emocinės žaizdos žmones skatina užsidaryti nuo pasaulio ir nuo kitų žmonių. Be to vyrai yra gerokai jautresni psichologiškai. Fizinis kontaktas yra viena iš intymumo formų, skatinanti arčiau prisileisti kitą žmogų. Jei tai liečia jo emocinę žaizdą (vienkartinis žiaurus atvėjis vaikystėje ar nuolitinė skausminga padėtis šeimoje, rečiau mokykloje, santykiuose su draugais ar kitais vaikais), žmogus vengs nemalonios suituacijos pats nesuprasdamas, kodėl taip daro. Toks elgesys tampa tokia artima žmogaus dalimi, jo “natūraliu” būdu funkcionuoti, kad kitokio varianto jis paprasčiausiai neįsivaizduoja. Kaip sakiau, galima tik fantazuoti kaip yra iš tikro, tačiau vienu ar kitu būdu tavo vaikino elgesys yra savigynos būdas neprisileisti kitų ten, kur skauda ir kur jis jaučiasi nesaugus ir pažeidžiamas. Tiesa ta, kad tik jis vienas gali panorėti kažką su tuo padaryti ir jam tai bus ilga ir labai nemaloni kelionė į save, taigi yra labai didelė tikimybė, kad jis niekada net nepažiūrės į tą pusę. Nemeluosiu, kartais nutinka taip, kad gyvenimas pats pastato žmogų į tokią situaciją, kur šis nebeturi kitos išeities, tik kažką savyje kardinaliai keisti, tačiau procesas būtų ilgas ir nemalonus ir jis pats turėtų to norėti. Kartais įvaryti į kampą vyrai pasikeičia mėnesiui ar dviems, tačiau seni elgesio modeliai grįžta, nes tikram pokyčiui reikia daugiau nei tik valios pastangų,

Ar tu gali ką nors padaryti? Vargu. Jei neįvyks kažkas labai netikėto, teks arba susitaikyti su tuo, koks jis yra arba palikti santykius.

Vaiga

 

Visgi, kaip bandyti paveikti savo antrą pusę? Paskutiniai žiauraus poveikio priemonių variantai, kurių porai nesančiai kritiškoje situacijoje, taikyti nepatartina:

  • Pateik jam ultimatumą – arba jis atsiveria ir pradeda pasakotis arba tu pradedi mažinti savo šilumos ir sekso kiekį jam.
  • Pastoviai jam primink, kad esi labai nelaiminga, jei jis būna užidaręs ir nebūna švelnus, kaip reikia tau.
  • Laikinai padaryk pertrauką santykiuose, jam pasakydama, kad turi pagalvoti, ar tave domina buvimas poroje, kur netenkinami labai svarbūs tavo poreikiai.
  • Nemaldauk jo daugiau, maldavimas žmonių neveikia. Pastoviai detaliai jam pasakok, kaip nori, kad tau rodytų šilumą.
  • „Išmušk“, iškamantinėk iš jo atsakymą, kame problema, kodėl jis taip keistai su tavimi elgiasi viešumoje, nes jo elgesys yra nepriimtinas. Nes gali būti, kad jam gėda būti su tavimi ir rodytis viešai ir tokiu atveju tau jį teks palikti.
  • Atsivesk jį į konsultaciją pas mus – pagelbėsime aštrią diskusiją praeiti be gilesnių komplikacijų. Ir kur reikia, diskusiją užaštrinsime, kad probleminės situacija išjudėtų iš mirties taško.

Imkis veiksmų, nes jau neturi ko prarasti.

Šarūnas Mažuolis

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.