Santykių ABC

Vaikinas liovėsi kalbėti


Klausimas

Kaip sužinoti kodėl vaikinas nei šio nei to nustojo šnekėti ir atsitvėrė tylos siena? Gyvenam kartu 1.5 metų. Tai tesiasi ilgiau nei mėnesi. Ryte dar atsisveikinom bučkiu ir palinkėjom geros dienos, o vakare – tyla. Nieko nesuptantu… Bandžiau prakalbinti, paprašiau, kad parašytu jei baisu pasakyti – tyla. Pažadėjau nekamantinėti, kai išgirsiu priežąstį – tyla.

 

Atsakymas

Kad būtų galima tiksliai atsakyti į klausimą reikia daugiau informacijos apie konkrečiai tavo porą ir jūsų santykius, tačiau šį tą pasakyti galima.
Visų pirma keli galimi variantai, kodėl vyras staiga liovėsi kalbėti.
1. Darbinės problemos. Stresas, įtampa, situacijos su kuriomis vyras sunkiai susitvarko paskatina jį užsidaryti nuo viso pasaulio ir pabūti savyje tol, kol padėtis pagerės. Jei vyras uždaro būdo ir iš prigimties nelinkęs kalbėtis ir pasakotis, sunkesnėse situacijose jis užsidarys net nuo artimiausių žmonių.
2. Jis sužinojo apie tave kažką tokio, kas jį labai įžeidė. Mažiau tikėtinas tačiau įmanomas scenarijus, kad pavydus vyrukas sužino iš draugų apie savo merginą kažką, dėl ko supyksta, įsižeidžia ir nenori net leistis į kalbas apie tai.
3. “Emocinis vidurių užkietėjimas” – greičiausiai tavo vyras nėra iš tų, kurie linkę spręsti problemas drąsiai. Nuojauta sako, kad šio vyro taktika, susidūrus su problema, yra arba sustingti arba pasitraukti. Nebūtinai įvyko kažkas labai rimto. Smulkios problemos santykiuose kaupėsi pamažu ir jis greičiausia nemokėjo paprašyti to, kas jam svarbu ir reikalinga (paprastai vyras nelabai susivokia savo poreikiuose). Susikaupusios nuoskaudos ir nepatenkinti poreikiai (nes nežino ko jam iš tikro reikia) pavirto į vis gilesnį apmaudą. Kur problema, jis pats nesupranta, tad negali paprastai ir logiškai išreikšti. O tumulas gerklėje stovi…

Nenoriu gąsdinti, bet yra tikimybė, kad santykiai greitai baigsis, nes toks elgesys kerta per meilės jausmą poroje. Nebeliks artumo.

Ką daryti?

Gerų patarimų neturiu, nes mažai informacijos. Galimi variantai pabandymui:

1. Parodyk, kad esi nelaiminga dėl tokio jo elgesio (užsidarymo) – labai aiškiai jam paaiškink kaip blogai jautiesi kai jis su tavimi neatviras. Kalbėk daug ir emocingai tačiau jokiu būdu nekaltink! Tiesiog išreikšk tai, ką jauti ir visomis išgalėmis parodyk, kad tave tokia situacija žudo. Jei verksi – verk tiek, kiek norisi, neslėpk nuo jo ašarų.
2. Nustatyk ribas ir paragink jį imtis veiksmų – pareikšk jam, kad daugiau nebegali tokia nelaiminga gyventi ir lauki iš jo situacijos gelbėjimo. Nustatyk trijų dienų laikotarpį per kurį lauksi jo žingsnio, t.y. jis pats laisvas pasirinkti, kada ir ką daryti. Ir tada lauk.
3. Neklausyk patarimų, nurodytų aukščiau, skambink man, papasakok daugiau, kad galėtumėme tiksliau nustatyti problemą ir tada nuspręsti, ką daryti.

Šarūnas Mažuolis

 

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.