Santykių ABC

Ar keisti religinius įsitikinimus, kad atrasčiau mylimą žmogų?


Sveiki.
Trumpai nupasakosiu situaciją. Esu auginta krikščioniškoje šeimoje, tėvai diegė dorovę, skatino laikytis moralės normų. Tačiau dabar atėjo tas metas, kai jaučiu, jog gyvenimas susitvarkė, turių gerą darbą ir atsirado natūralus noras turėti savo šeimą. Kadangi buvau auginta dorovingai, tai iki šiol esu turėjusi tik kelis draugus (romantiniai santykiai, apsiribojantys bučianiais, laisvalaikio kartu leidimu ir pan.) Intymumo nesu turėjusi. Man jau 25 metai. Mano problema: sutinku daug vaikinų, bet jie yra netikintys, o mano turima moralė neleidžia sieti savęs su netikinčiu žmogumi. Juk turi būti bendras “pamatas”. Lankau tikinčiųjų bendruomenę, mąsčiau, jog ten reikia ieškoti antros pusės. Bet patinkančio žmogaus ten nėra. Mano problema: ar keisti savo įsitikinimus, kad atrasčiau mylimą žmogų, ar toliau kantriai laukti? Nesu iš tų, kurios mėgsta gauti nieko nedarydamos. Jaučiu, jog esu subrendusi santykių kūrimui, turiu ką duoti žmogui, tiesiog jaučiu pilnatvės trūkumą. Ačiū už pagalbą

Sveika,

Tavo situacija galima sakyti turi du galimus atsakymo variantus iš kurių tu pati dabar ir renkiesi („…ar keisti savo įsitikinimus, kad atrasčiau mylimą žmogų, ar toliau kantriai laukti?“). Keli komentarai apie abu galimus variantus.

Tiesa ta, kad žmogui su tvirtais įsitikinimais ir požiūriu į pasaulį bei gyvenimą geriau turėti partnerį, kurio požiūris sutampa. Priimti žmogų su kitokia pasaulėžiūra gali būti per daug sunku tiek tau tiek partneriui tam, kad išlaikytumėte sveikus santykius. Negana to, religija turi griežtą poziciją dėl santuokos nutraukimo, tad partnerį santuokai tu rinksiesi pakankamai atsakingai ir atsargiai. Tame yra daug įvairiausių vingių, pliusų ir minusų tačiau leistis į speliojimus būtų labiau klaidinga nei naudinga. Egzistuoja krikščioniškos pažinčių svetainės kur gali pabandyti surasti žmogų, kurio tikėjimas atitinka tavąjį ir taip neapsiribosi vien tik bendruomėne. Taip pat vyksta pakankamai nemažai krikščioniškų renginių jaunimui, susibūrimų, maldos grupių, stovyklų tiek dalyviams tiek savanoriams, kuriuose dalyvaudama praplėsi pažinčių ratą tikinčiais vaikinais. Nebūtina laukti ir nieko nedaryti, nes tikrai yra kur judėti ir būti aktyviai.

Ar keisti savo įsitikinimus? Tai priklauso nuo to ar tavo įsitikinimai gali būti sušvelninami nekeliant tau nepatogumo ir nesaugumo. Kadangi uždavei šitą klausimą, vadinasi turi dalelę abejonės ar požiūris, kad vyras būtinai turi būti tikintis, privalo būti toks griežtas. Tiesa ta, kad yra žmonių (tiek vyrų tiek moterų), kurie galbūt nėra pasišventę tikėjimui, tačiau nėra ir prieš jį nusiteikę tad dėl savo partnerio gali kuo ramiausiai lankyti pamaldas, prieiti komunijos, padaryti ką reikią, kad susituoktų bažnyčioje ir t.t. Labai tvirtos nuostatos, kad turi būti tik taip ir ne kitaip, gali sutrukdyti akreiti dėmesį į žmogų, kuris galbūt ne 100% atitinka reikalavimus, tačiau yra puikus žmogus ir galimas partneris. Ar pavyks suderinti požiūrį ir įsitikinimus sukūrus šeimą ir ypač atsiradus vaikams, atsakyti neįmanoma. Viskas priklauso tiek nuo tavo tiek nuo partnerio sugebėjimo rasti sutarimą nežeidžiant vienas kito ir nepaminant vienas kito pagrindinių įsitikinimų ir moralinių normų. Tokiu atveju labai patartina tau rūpimus klausimus su vaikinu po truputį išsiaiškinti draugystės eigoje ir santykiams pakrypus santuokos link iškarto prieiti daugiau mažiau aiškaus sutarimo.

Reziumuojant, tinkamas žmogus iš tokios pat kaip tavo religinės aplinkos labai palengvintų santykius ir sutarimą (ypač vaikų auklėjimo klausimu). Kita vertus, šaunus šeimos vyras ir tėvas nebūtinai turi priklausyti religinei bendruomenės ir netgi gali būti netikintis, tačiau su atviru požiūriu į pasaulį ir religiją. Svarbiausia – nepamink savo įsitikinimų jei jie bus paminami per prievartą ir kels tau kaltės jausmą. Jei gali leisti sau kiek nuleisti kartelę ir pasidairyti po netikinčius tačiau šaunius vyrukus atviru protu priimančius tavo tikėjimą ir požiūrį bei nesistengiančius to pakeisti – gali sutikti savo žmogų kiek kitokį nei planavai ar tikėjaisi. Kita vertus, jei požiūrio pakeitimas tau keltų nesaugumą ir savikaltą – toliau ieškok partnerio tikinčiųjų susiburimuose kurių panorėjusi atrasi vis daugiau.

Pagarbiai,

Šarūnas ir Silvija Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.