Santykių ABC

Ar vyras turėtų išsikalbėti moteriai?


Sveiki,
Pirma noriu padėkoti už įdomius ir naudingus straipsnius.
Ir noriu užduoti klausimą, nelabai randu informacijos apie vyrų emocijas ir jausmus. Yra sakoma, kad moterims būtina išsisakyti emocijas, jausmas, nuoskaudas ir t.t., nes laikančios savyje, jos tiesiog ims sirgti. O kaip yra su vyrais? Ar vyras turi rodyti savo jausmus, apie juos kalbėti, pasakyti moteriai? Kur yra riba tarp vyriškumo ir jau “bobiško” vyro?
Ačiū
Justė

Labas, Juste,

Džiaugiamės, kad skaitai straipsnius ir randi kažką naudingo. Davei puikią idėją parašyti apie tai plačiau straipsnyje, tačiau į tavo klausimą atsakysime iš karto.

Nėra gerai, kai vyras per daug atsiverinėja moteriai ir išsikalba jai savo emocijas. Puiku, jei vyras nėra visiškai uždaras ir moka pasidalinti tuo ką jaučia, tačiau tai turėtų būti pasidalinimas, o ne išsikalbėjimas ir valymasis į moterį. Tai žalinga dėl dviejų pagrindinių aspektų. Pirma – moteris nėra sutverta sugerinėti vyro emocijoms. Jos pareiga yra sugerti savo vaikų emocijas, tačiau ne vyro. Sugerdama vyro emocijas ji tik dar labiau žaloja save. Antra – tam, kad moteris valytųsi ir taip išsaugotų savo psichinę bei fizinę sveikatą, ji turi jaustis saugi, o šalia vyro, kuris valosi į ją, moteris saugi nesijaus. Tokiu atveju vyras jai taps vaiko vietoje ir poroje įsivyraus disbalansas, kuris prie laimingų santykių nenuves.

Vyras savo ir moters emocijas išneša iš poros į aplinką ir paleidžia tenai. Tam tinka sportas, energetinės praktikos, dinaminės meditacijos, pasibuvimas su artimais draugais, su kuriais galima broliškai pasišnekėti. Taip vyras atiduoda susikaupusias sunkias emocijas ir atgavęs vidinį stabilumą grįžta į porą.  Dalis vyrų puikiai šitą jaučia ir eina „išsilieti“ į sporto sales, atlikti kitokią intensyvią fizinę veiklą ar pabūdami su gerais draugais.

Ribos, kur vyriškas atsidarymas yra vyriškas, o kur jis jau perlenkia lazdą, teoriškai nustatinėti nėra prasmės – kiekviena moteris tai puikiai jaučia. Per daug emocionaliai nestabilus vyras greitai netenka moters pagarbos ir porai paprastai sunkiai sekasi palaikyti abipusiai tenkinančius santykius. Kaip tik todėl visiems vyrams rekomenduojame susirasti savo būdus, kurie padėtų jiems įgauti vidinio stabilumo, būtino laimingiems santykiams. Didžiausia dovana moteriai – vyro vidinis stabilumas bei sugebėjimas atsiverti ir parodyti jai savo emocinę dalį. Neretai vyrai arba yra labai stabilūs tačiau nenutuokia kas vyksta su jų emocijomis arba puikiai jaučia emocijas, tačiau jiems stipriai trūksta stabilumo ir sugebėjimo su tomis emocijomis susitvarkyti. Jei atvejai labai kraštutiniai, gerų santykių jiems tikėtis sunku. Prie didelio uždarumo moteris jausis vieniša, o prie didelio nestabilumo ir emocionalumo – nesaugi.

Apibendrinant – moteris yra emocionalioji, jausmingoji poros atstovė, kuri turi teisę išsipasakoti vyrui. Svarbiausia tai daryti normuotai, kadangi labai daug moterų yra sukaupusios tokį emocinį krūvį, kurio joks vyras neatlaikys. Vyras, tuo tarpu, yra poros stabilumas, jos inkaras ir tas, kuris sunkias emocijas surenka iš savo šeimos ir išneša į išorę. Kai vyras pradeda išsikalbėti moteriai, ji, neturėdama kur dėti ir savų ir vyro emocijų, pradeda perduoti jas vaikams, kadangi moteris vyriškais metodais išsivalyti negali. Vaikai išvis nėra pajėgūs pakelti jokio emocinio krūvio iš nieko kito taigi, natūralios energijos tėkmės pažeidimas šeimoje turi labai nemalonių pasekmių. Kalbėdama daugiau valosi moteris, o vyras daugiau valosi veikdamas. Tokio principo įvedimas į santykius gali palengvinti gyvenimą ne vienai porai.

Pagarbiai,

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.