Santykių ABC

Pavydas draugo buvusioms merginoms


Kaip atsikratyti pavydo draugo buvusiom merginom? Jaučiu kad mane tiesiog žudo mintys apie draugo buvusias merginas, kai matau pvz  nuotraukose kaip kartu smagiai leisdavo laika ir pan. Nors pati nuo tų minčių kankinuosi, bet vis tiek ieškau visokiu “užuominų”, pati klausinėju kaip buvo, kas buvo ir pan ir t.t. nuo to man dar sunkiau darosi, bet ir nurimti neišeina

 

Sveika,

Uždavei sudėtingą klausimą kurio viena technika ir per dvi dienas neišspręsi. Yra galimybė, kad judviejų porai stiprėjant ir tau pasijutus vis saugiau su savo draugu bei kuriantis sodresnei jūsų asmeninei istorijai, visa tai galų gale užgoš pavydą buvusioms jo merginoms. Pavydas kyla iš nesaugumo ir nepasitikėjimo arba draugu ir santykiais arba/ir pačia savimi. Galbūt kažkur giliai širdyje sukasi mintys apie tai, kad su jomis jam būdavo smagiau nei su tavimi, kad tu esi kažkuo prastesnė ar mažiau įdomi nei visos kitos ir tt. Jei judu labai nesenai kartu, gali būti, kad paprasčiausiai nepasitiki santykiais, nes jie dar neturi tvirto pagrindo ir nesąmoningai ieškai priežąsčių, kodėl jie niekada nebus patikimi – juk jis turėjo kitų merginų, akivaizdžiai gerai leido laiką kartu bet vistiek išsiskyrė. Bet kokiu atveju šitą problemą gali išspręsti tik tu pati, nes tai nėra santykių bei su antra puse susijusi problema. Jei anksčiau su kitais vaikinais tau taip nebūdavo, gali būti, kad šis yra tau tinkamas ir jauti, kad su juo norėtum ir galėtum turėti rimtus ilgalaikius santykius, todėl reaguoji jautriau.

Visi turi vienokį ar kitokį nesaugumo jausmą, o artimi santykiai paprastai išryškina visus mūsų vidinius „demoniukus“. Su tais „demoniukais“ ne visada lengva tvarkytis ir kartais tenka įdėti nemažai pastangų, kad jie pagaliau nurimtų ir leistų ramiai gyventi. Yra viena metodika, kuri gali šiek tiek sumažinti minčių kiekį ir palengvinti situaciją, tačiau problemos greičiausiai neišspręs. Kiekvieną kartą, kai kyla mintis apie draugo buvusias – mintyse garsiai garsiai, taip kad tai būtu vienintelė viską užgožianti mintis tuo metu galvoje, rėki sau STOOOOOOOOOOOOP. Po šito iškart pagalvoji apie kažką gražaus, tačiau kas nekeltų asmeninių asociacijų ir emocijų. Tai gali būti gražus vaizdas (kalnai, pajūrys, saulėlydis…), mielas gyvūnėlis, gėlės žiedas ir tt. Vaizdas turi kelti malonius jausmus o tu – kelias akimirkas juo mėgautis. Tokia paprasta technikėle gali „išmokyti“ smegenis mažiau sukti mintis apie tau nemalonius dalykus ir jei nuoširdžiai taikysi, pamatysi, kad vis rečiau galvoji apie jo buvusias. Tačiau jei atsitiks kažkas, kas užjudins šią temą (pamatysi nuotrauką, jis užsimins apie kokią nors istoriją…), pavydas grįš.

Variantai, kaip valyti problemą iš pašaknų yra darbas su savimi, t.y. meditacijos, emocijų išleidimai per judesio praktikas bei dinamines meditacijas, įvairios kvėpavimo technikos ir tt. Tai nėra lengvas kelias, tačiau problema taip pat nėra lengvai išsprendžiama. Kitas variantas – emocinės laisvės technikos (EFT, TAT), kurios kartais daro stebuklus. Bet kokiu atveju, norint būti laisvai nuo pavydo ir nesaugumo jausmo, padirbėti teks.

Kaip jau minėjau, yra nedidelis šansas, jog pavydas po truputį praeis pats tuo atveju, jei paprastai nesi pavydi, o judu – jauna pora dar neturinti savo istorijos ir vizijos apie rimtesnius santykius ar bendrą ateitį (dėl ko užaštrėja nesaugumo jausmas). Tačiau jei tau visa tai stipriai trukdo gyventi ir galbūt netgi kenkia santykiams (anksčiau ar vėliau greičiausiai pradėsi dalį savo kančios neleidinėti ant draugo jį be priežąsties ar perdėtai kaltindama, reikšdama nepasitenkinimą ir tt.) – rekomenduoju paieškoti rimtesnės pagalbos.

 

Silvija ir Šarūnas

 


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.