Santykių ABC

Padaugėjus pinigų draugas pasikeitė


Draugas, pradėjęs uždirbti daugiau pinigų, staiga pasikeitė – atsirado draugių, kurios jį lengvai nusivilioja net pagyventi. Mes dabar skirtinguose miestuose. Draugavom 10 metų, aš turėjau tada paauglį sūnų, bet viskas buvo gerai, dėl to konfliktų nebuvo. Savų vaikų jis nenorėjo. Dabar mano vaikas jau gyvena atskirai. Staiga, kai atrodo ir pinigų atsirado, draugas pareiškė, kad jis kažkaip pasikeitė. Iki tol buvom labai artimi, auginom mano vaiką, gyventi turėjom kur. Buvo daug intelektualių pokalbių apie mūsų meilę, kokia ji išskirtinė. Jis džiūgavo, kai susitikdavom po savaitės nesimatymų, lėkdavo su dovanom naktį po darbo iš kito miesto. Jis dėkojo man, kad aš išmokiau jį būti tuo, kuo jis tapo. Buvom beprotiškai laimingi. Jis pasipiršo. Atrodė viskas pradės eiti geryn, kursim tikrą šeimą. Bet po savaitės nuo piršlybų, jis pasakė, kad jį suviliojo kažkokia ar tai bendradarbė ar ateinanti padirbėti. Taip ir pasakė – mane suviliojo. Kai kada jis pas ją pagyvena. Neatrodo labai laimingas. Man žemė slysta iš po kojų. Jis parvažiuoja, būna pas mane, bet pasitikėjimo jau nebėra, pokalbiai atbukę, priesaikų jis neatsižada, bet jas jau interpretuoja kitaip….Galų gale pareiškė, kad nežino, kuo pasitikėti, kas tas įsipareigojimas. Nors kai gyvenom kartu, tokių klausimų nekildavo – buvom normali šeima, dalijomės išlaidas, rūpesčius, nespaudžiau jo daryti to, ko jis nenori. Keliavom, taupėm, jautėmės suradę savo antrą puselę, priesaikos liejosi per kraštus ir jis jas pildė. Išvykstant jam kalbėjom, kad kitame mieste bus progų nukrypti nuo šeimos. Jis pareiškė, kad be mūsų jam nieko nereikia. Ir staiga viskas apsivertė. Jis neatrodo labai laimingas, bet vis laikosi įsikibęs to kitaip. Kas tas kitaip? Ne vien malonumai, bet ir didesnės išlaidos, nauji žmonės, kurie nėra jam labai artimi. Bet apie sužadėtuves nebekalba, kaip apie artimą įvykį, sako, kada nors pamatysim, kaip bus. Aš jaučiuosi taip, lyg iš manęs išbėgo visa gyvybė, tas jo pasikeitimas iš mielo protingo doro žmogaus į kažkiek palaidą ir praedantį meluoti  mane užmuša visai. Kalbam apie santykių atgaivinimą. Vieną kartą kalba vienaip, kitą kartą kitaip. Kartais demonstruoja, kaip manim rūpinasi, kartais atrodo, kad aš jam neįdomi. Panašu, kad jis gyvena kažkokioje situacijoje, patogioje jam, atrodo, kad myli ne žmones, o save situacijoje. Man tai labai baisu, lyg su gyvuliu bendrauju – kurio šeimininko tvartas šiltesnis, ten ir eina. Labai noriu susigrąžinti tuos tobulus santykius.Kaip tai padaryti, kaip jis supras, kad lakstymas nežinia kur su kuo, niekam laimės dar neatnešė?

Labas,

Didesnio pinigų kiekio atsiradimas kartais tampa labai įdomiu fenomenu – atskleidžia tikrąją santykių situaciją ir parodo žmogaus charakterį, kuriam prieš tai nebuvo kaip pasireikšti. Atsiskyrimas taip pat yra pavojingas faktorius. Ilgesni atsiskyrimai gali būti netgi mirtini poros santykiams. Kai gyvenime natūraliai susidaro tam tikri apribojimai – ne per dideli finansai, rutininė kasdienybė, tie patys žmonės, ta pati aplinka – žmogus, neturėdamas galimybės paslysti, gali pasirodyti puikaus charakterio, valdantis save, tam tikros jo savybės neturi galimybės atsiskleisti. Kai kas nors pasikeičia, ribos atsipalaiduoja – žmogus susiduria su savo charakterio išbandymais ir ne visada juos išlaiko. Panašu, kad tavo draugui kaip tik tai ir nutiko – gyvenimas pagerėjo finansiškai, jis išvažiavo dirbti į kitą miestą, atsirado pagundų ir jis nesusilaikė. Labai sunku pasakyti, kas šiuo metu vyksta su juo. Gali būti, kad jo natūra visada buvo tokia – buvo linkęs eiti į kairę pasitaikius galimybei; gali būti, kad tai buvo vienkartinis nuklydimas ir dabar jis jaučiasi dėl to kaltas, o kaltės kankinamas žmogus gali pradėti daryti keisčiausius dalykus;  gali būti, kad judviejų santykiai nebuvo tokie jau geri, kaip tau atrodė ir jūs abu pražiopsojote kažką esminio, kas pakišo koją. Tai tik spėliojimai, tikslesniam atsakymui reikia daugiau informacijos.

Šiuo metu tu gali padaryti tik viena – daugiau nebepriimti jo pas save ir labai aiškiai pasakyti, kad jei jis pasirinko tokį gyvenimo būdą, gali tave pamiršti. Duok jam mėnesį laiko apsispręsti ir pati neinicijuok pokalbių bei nepriimk jo pas save, nebent jis ateis su sprendimu imtis konkrečių veiksmų tvarkyti judviejų santykius ir tai nebus tik žodžiai. Tokiu atveju aiškiai pasakyk, kad tai tik bandomasis laikotarpis ir bet koks jo nuklydimas reikš skyrybas. Tai labai sunkus žingsnis ir nubraukti dešimt gyvenimo metų nėra taip paprasta. Bėda tame, kad jis jau tai padarė. Dabar jis įsitaisęs labai patogiai – turi tave, laukiančią jo atviromis rankomis ir turi laisvę daryti ką tik nori. Kad jis dėl to nėra laimingas, niekas jam neįrodys, kol jis pats nepadarys išvadų ir nesupras, kas vyksta. Geriausiai vyrai išvadas padaro tada, kai jiems yra iškeliamas ultimatumamas ir duodama savo kailiu pajusti kokia yra reali situacija. Šiuo metu jis nenutuokia, kaip tu kankiniesi ir kokį šoką patyrei. To, ką jam sakei, neužtenka, kad vyras iki galo suprastų. Vyras supranta tik labai aiškius, be didesnio emocinio krūvio išsakytus žodžius kurie, prireikus, pagrindžiami veiksmu. Jei tik pasakosi kaip tau blogai ir klausinėsi, ką jis daro su savo gyvenimu, vyras negirdės. Jei tik pasakysi, kad judviem gresia skyrybos, tačiau nesiimsi veiksmų – vis tiek priimsi jį pas save, inicijuosi pokalbius, susitikimus – jis tai priims kaip užtvirtinimą, kad tu tik kalbi, bes nieko nedarysi ir jis gali būti ramus. Viena iš priežasčių, kodėl vyrai pradeda vaikščioti į kairę, degraduoti, žeminti  bei skaudinti moterį yra ta, kad moterys pačios tai jiems leidžia ir sukandusios dantis, bet toleruoja tokį jų elgesį. Jos tikisi, kad vieną dieną jie supras ir išgirs ką jos jiems sako, ko paprastai niekada nenutinka. Vyrai nėra moterys, kai kuriais aspektais jie yra visiškai priešingas. Gyvulinė, instinktinė dalis pas vyrą daug aktyvesnė ir stipriau pasireiškianti nei pas moterį. Vyras gali kilti labai aukštai ir taip pat labai žemai pulti. Moteris gali paskatinti vyrą kilimui arba toleruoti jo nuopuolį.

Judviejų pora turi rimtą iššūkį net ir tuo atveju, jei jis grįš į pas tave. Šių klaidžiojimų tu jam taip lengvai neatleisi ir nepamirši. Priežasčių susikaupti krūvai nuoskaudų daugiau nei pakanka ir šios nuoskaudos nuodys judviejų santykius. Atkurti pasitikėjimą ir ryšį reikės abipusių pastangų bei laiko.

Pagarbiai,

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.