Santykių ABC

Mergina persigalvojo dėl sužadėtuvių.


Sveiki, nedrąsu, bet pamėginsiu užduoti klausimą, kuris prislėgė mano gyvenimą. Esu vyras, man 24, mano draugei 21. Kartu buvome apie du metus. Jai išvykus į kitą šalį nutarėme, kad tuomet, kai ji grįš, aš jai pasipiršiu. Ji sakė, kad to laukia ir negali tuo patikėti, jos džiaugsmas man atrodė tikras. Draugė tik parvykusi dar norėjo sužadėtuvių, tačiau po išvykos su mama man pasakė “palauk” motyvuodama tuo, kad turime skristi į skirtingas šalis ir kurį laiką nesimatysime. Aš velniškai supykau. Žiedas, viešbutis, viskas buvo paruošta, o ji tarė  – galime ir be sužadėtuviu visur ten pabuvoti. Tai velniškai užgavo mano savimeilę, turbūt apimtas puikybės aš ja palikau, manydamas, kad tokio žmogaus, kuriuo negaliu pasitikėti, man nereikia. Bėda yra tame, kad aš ja myliu, palikau tikėdamas, kad ji tuoj pat sugrįš, tačiau ji nebeatsako į mano skambučius, o atsakiusi dėl visko kaltina mane. Toks moters sudvejojimas turbut tikrai susijęs su abejonėmis, ar ji su tuo žmogumi? Atsiprašau už padrikas mintis, tikiuosi ka nors suprasite

Labas,

Neįmanoma pasakyti, kas iš tikro nutiko ir kodėl tavo mergina persigalvojo. Galbūt pajautė, kad yra per jauna tekėti ir kurti šeimą, ypač jei daug keliauja ir šiam gyvenimo etape turi kitų planų apie kuriuos, sutikdama susižadėti, nebuvo gerai  pagalvojusi. Galbūt mama padarė įtaką, šiuo atveju galime tik spelioti. Bet kokiu atveju faktas, kad ji persigalvojo dėl sužadėtuvių, ką turi teisę padaryti. Iš to, ką parašei, matosi, jog supranti, kad reaguodamas audringai ir ją palikdamas visgi padarei klaidą. Tokiu elgesiu nusiuntei jai labai aiškią žinutę, kurios ji galbūt sąmoningai nesuvokia, tačiau turėtų puikiai jausti – „jei mūsų santykiuose iškils rimta problema arba tu padarysi ne taip, kaip aš sugalvojau, aš tave paliksiu“. Moteriai vienas svarbiausių dalykų santykiuose su vyru yra saugumas ir stabilumas. Šiuo atveju vedamas savo emocijų davei suprasti, kad esant didesniam gyvenimiškam iššūkiui nesi pakankamai patikimas, saugus ir stabilus.

Kitas faktas iš jūsų situacijos – judu gavote realų gyvenimo iššūkį ir kaip pora jo neatlaikėte. Vietoje to, kad spręstumėte iškilusią problemą, išsilakstėte kas sau. Tokių iššūkių santykiuose, ypač gyvenant kartu kaip šeima, būtų dar ne vienas. Džiaukis, kad taip nutiko dabar, o ne po poros metų santuokos, nes turi galimybę pamatyti realią savo poros situaciją.

Moters sudvejojimas gali reikšti, kad ji dar nenori santuokos ir šeimos. Tai nebutinai reiškia, kad ji nenori būti su tavimi. Deja, tai vėl tik speliojimai, kadangi nežinome kokie judviejų santykiai buvo tuos du metus ir kas iš tikro dedasi jos galvoje ir jausmuose. Šiuo metu geriausia, ką gali padaryti, tai kurį laiką palikti ją ramybėje. Būk pasiruošęs tam, kad labai gali būti, jog ji daugiau pas tave negrįš. Visa ši situacija gerokai supurtė judviejų santykius ir tik laikas parodys ar sugebėsite po to atsigauti kaip pora ar ne. Neišnyk visiškai iš jos gyvenimo, pasveikink esant progai, paklausk kaip sekasi, jei pradėsite bendrauti – pakviesk susitikti. Jokiu būdu neskubink ir nespausk jos, dabar padės tik kantrybė. Rašei, kad myli ją taigi turi puikią progą mokytis iš tikro mylėti. Palikdamas ją parodei, kad myli nepakankamai, jog priimtum tą faktą, kad ji gali pakeisti savo nuomonę ir nepaisant užgautos savimeilės liktum įsipareigojęs jai ir santykiams. Įsitikinimas, kad ji tuoj pat sugrįš atgal pas tave rodo dar kai ką – per daug pasitiki tuo, kad moteris nori būti su tavimi nepaisant to, kaip tu elgiesi.

Rekomendacija tau – dirbti su savimi ir savo charakteriu. Atrasti kodėl tavo poelgis buvo būtent toksai (t.y. palikti ją), nes tokia strategija pakiš koją artimesniuse santykiuose su moterimi. Santykių realybė ir išbandymai prasideda tada, kada prasideda problemos ir šiuo metu tu nesugebi susitvarkyti su jomis taip, kad išsaugotum porą.  Yra geras anekdotas kuris puikiai atspindi stiprios poros santykius:

Poros, daug metų gyvenančios santuokoje, klausia:

–          Ar jūs kada nebuvot pasiruošę palikti vienas kitą?

–          Palikti? – atsako jie – niekada! Užmušti, taip, tačiau palikti – niekada.

Ne veltui viena iš giluminių baimių esant santykiuose yra, kad partneris vieną dieną paliks. Jei judviem lemta būti kartu, vienaip ar kitaip vėl susieisite į porą ir gausite antrą šansą. Priešingu atveju jums pasisekė, nes pamatėte realų savo santykių gilumą ir stiprumą dar prieš žengiant žingsnį santuokos ir šeimos link.

Pagarbiai,

Šarūnas ir Silvija


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.