Santykių ABC

Meilė buvusiam vaikinui tik stiprėja. Ką daryti?


Po skyrybų praėjo pusė metų ir vis negaliu pamiršti savo buvusio vaikino. Kuo toliau, tuo labiau jaučiu, kad meilė jam niekur nedingo, o kaip tik sustiprėjo. Bandžiau kalbėtis – jis ginasi,“ Tau reikia kitokio, mes netinkam vienas kitam, noriu, kad būtum laiminga“. Jis prisimena tuos blogus mūsų santykių momentus ir jais vadovaujasi, ragina tik žiūrėti į priekį. O man tiek blogi momentai taip sumenko, kad atrodo iš degtuko malkų buvo priskaldyta ir susidarė tokia situacija be išeities. Praėjus laiko, viskas susigulėjo. Atrodo elgčiausi visai kitaip. Ar įmanoma atkurti gražius santykius nubraukiant tai, kas buvo? Ir kuo galima paaiškinti vaikino “stūmimą nuo savęs”? Dar būnant kartu jis kartodavo, kad jis nepadaro manęs laiminga, kad man reikia kitokio.

Sveika,

Iš karto atsakysiu į klausimą, ar įmanoma pradėti nuo tuščio popieriaus lapo? Įmanoma, bet tektų abiem labai pasistengti ir padirbėti ties santykiais, galbūt  pasivaikščioti pas specialistus, išsivalyti nuoskaudas, kurios tik užsimiršo, tačiau vėl susidarius konfliktinei situacijai iškils į viršų. Nieko nedarant vėl suėjus kartu tik kurį laiką santykiai atrodys gražūs, paskui vėl grįš iššūkiai ir sunkumai, su kuriais akivaizdžiai jau susidūrėte. Nubraukti neįmanoma nieko, galima tik išvalyti emocinį krūvį, tačiau kaip minėjau, tam reikės įdėti abipuses pastangas.

Jei judu išsiskyrėte, matyt, buvo tam priežąstis ir pakankamai rimta. Praėjus pakankamai laiko ir užsimiršus visiems nemaloniems dalykams, nenuostabu, kad meilės jausmas stiprėja, kai niekas jo nebetemdo. Liko gražūs prisiminimai, su jais susijęs žmogus nebeskaudina, prisideda vaizduotė, kuri nupiešia dar labiau viliojantį vaizdą – t.y. matai tik vieną medalio pusę, tą, kurią nori matyti. Pasistenk padėti jausmus į šalį ir vien tik šaltu protu apmąstyti judviejų santykius. Ar jie buvo tai, ko norėtum savo likusiam gyvenimui? Nežinau judviejų istorijos, kiek laiko buvote kartu, kokios skyrybų aplinkybės, gal tai tikrai buvo gražūs santykiai, neatlaikę vieno ar kito išbandymo kuriuos, geriau pasiruošę, įveiktumėte. Tik turėk galvoje, kad žmonės taip lengvai nesikeičia ir didelė dalis mūsų elgesio yra automatinė. Kažkas atsitinka, suveikia kažkada įrašyta programa ir reaguojame taip, kaip reaguojame nepriklausomai nuo to, kad paskui gailimės. Išlipti iš tokių psichologinių programų yra pakankamai sunku. Lengviau, jei esi paauglystėje ir dalis tavo charakterio dar iki galo nesusiformavę – su amžiumi kai kurios aštresnės reakcijos gali švelnėti, atsirasti daugiau supratingumo, ypač jei skaitysi ir studijuosi santykių tema ar populiariąją psichologiją, domiesies asmenybės tobulėjimu. Žinoma, darbas su savimi, nepriklausomai nuo tavo amžiaus, gali stipriai padėti pasikeisti pačiai ir taip sukurti gražesnius santykius.

Gali būti, kad tavo buvęs vaikinas turi savų baimių, nepasitikėjimo savimi ir dėl to vengia artimų santykių. Būti santykiuose su tokiu žmogumi, jei jis nedirba su savimi, pakankamai sunku. Gerai kol tik susitikinėjate, tačiau kurti šeimą ir pradėti bendrą gyvenimą gali būti problematiška. Meilė šiuo atveju atlaikys tik kurį laiką, paskui nuoskaudos, nepasitenkinimas ir konfliktai paims viršų ir gražiems jausmams nebeliks vietos. Kitas variantas, kodėl jis sako, jog yra tavęs nevertas, tai todėl, kad nenori santykių būtent su tavimi. Jaučia, jog nesi jo moteris. Tokie žodžiai yra puikus būdas nieko neįskaudinant išvengti santykių. Gali būti, kad jis pats nežino, kas ne taip, tačiau jaučia jog ne taip ir sako tai, kas jam atrodo tinkamiausia. Bet kokiu atveju, kol jis laikysis savo nuostatos, judu netapsite pora. Tavo bandymai jį perkalbėti ir taip priversti grįžti į santykius padarys meškos paslaugą abiems. Jis turi norėti būti su tavimi pats net ir tuo atveju, jei iš tikro nori, tačiau trukdo kažkokie vidiniai įsitikinimai ar baimės. Santykiai turi prasidėti natūraliai, be bandymo forsuoti ar įkalbinėti. Jei nors vienas iš partnerių santykiuose jaučiasi neadekvačiai, tokia pora yra žlugusi nuo pat pradžių. Tau šiuo atveju geriausia paklausyti jo patarimo ir judėti toliau, o jei judviems bus lemta būti kartu vienaip ar kitap būsite. Kuo greičiau tau pavyks jį paleisti, tuo geriau bus ir jam ir tau ir galimiems judviejų santykiams, jei vieną dieną kažkas pasikeistų.

Pagarbiai,

Silvija ir Šarūnas


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.