Santykių ABC

Krizė ilgalaikiuose santykiuose


Su vaikinu esame pažįstami 5 m. Draugaujame 3,5 m. iš jį 3 m. gyvename kartu.
Vaikinas niekada nepasižymejo dideliu dėmesiu man, dovanomis ir t.t. Tačiau man tai nebuvo problema. Abu esam dirbantys, aš dar ir studijuojanti, abu sportuojantys. Abiem po 29m. Jei pradžioje mūsų draugystės mes savaitgalius leisdavom kartu, ir t.t. tai dabar mūsų bendravimas atrodo maždaug taip : Ryte apie 06:30-07:00 – labas rytas, vakare apie 22.30 jis gįžta namo po darbo ar sporto, pasakom labas vakaras ir tiek. Bandžiau su juo kalbėtis, jis sako, kad mūsų santykiais jis patenkintas ir jam viskas gerai, jis tiesiog po darbų pavargęs, nenori bendrauti. O  ir aš dar pradedu zyzti ( zyzimu yra laikomas klausimas kaip sekesi? Sulaukusi atsakymo normaliai, aš pabandau kažką iš dienos įvykiu papasakoti, bet tai jau yra laikoma zyzimu.) Mane tai žeidžia, nes as pasiilgstu žmogaus, man įdomu kuo jis gyvena, kuo kvepuoja, kokios problemos ir t.t. Kiek bandau kalbėtis, atsimušu į tą pačią siena su atsakymu – aš nematau nieko blogo musu santykiuose, aš tiesiog pavarges…
p.s. Pasiūliau variantą pagyventi atskirai, tačiau nesutiko, o akys bylojo, kad ” kokią čia nesąmonę sugalvojai”, gal truputis baimės ir nerimo matėsi.

Sveika,

Akivaizdu tai, kad santykiai tavęs netenkina. Jei kyla noras išeiti pagyventi atskirai, vadinasi situacija pakankamai rimta. Deja, tokiais atvejais paprastai tenka imtis drąstiškų veiksmų ir rizikuoti. Pasekoje arba prarasi santykius arba jie stipriai pagerės. Drąstiški vaiksmai atrodo taip – prieini prie savo vaikino ir nuoširdžiai tačiau tvirtai (ne grąsindama ar kaltindama, bet kaip žmogus, padaręs savyje aiškų  sprendimą ir žinantis ko nori) papasakoji apie tai, kaip jautiesi santykiuose, kad gerai yra tik jam, o tau yra blogai ir kad jis yra laisvas rinktis – arba imtis veiksmų ir kažką tvarkyti arba tu keliauji savais keliais. Kas bus po to? Jei jis pajus, kad tu nejuokauji ir matys, kad kuo ramiausiai gali imti ir išeiti, kažkaip turės sureaguoti. Vyrai yra tokios būtybės, kad kartais per juos tenka pervažiuoti tanku, kad pastebėtų, jog lauke karas. Ir jie nieko negali su tuo padaryti, tiesiog nuoširdžiai nemato, jog problema yra tokio rimtumo. Ir, deja, kartais vienintelis būdas padėti jiem suprasti yra ganėtinai skausmingas. Neįmanoma pasakyti kaip jis į tai sureaguos. Paprastai tai būna pakankamas smūgis  vyrui susivokti ir imtis veiksmų, kad neprarastų savo moters, kai pamato, jog ši ne juokais slysta pro pirštus. Ar gali būti taip, kad jis leis tau išeiti? Dėl to tai ir yra rizika. Turi būti pasiruošusi atsisveikinti su santykiais nes jis jaus, jei tavo žodžiuose nebus pasitikėjimo tuo, ką sakai arba po žodžių nebus aiškių veiksmų, rodančių, kad tu nejuokauji. Būk nuoširdi bei atvira su savimi ir su juo, nuspręsk ko tu tikrai nori ir veik. Kartais vienintelis būdas kažką kardinaliai pakeisti yra kažką kardinaliai pakeisti.

Pagarbiai,

Šarūnas ir Silvja Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.