Santykių ABC

Kaip atkurti santykius su draugu ir atrasti save?


Sveiki,
Nors labai sunku aprašyti painią dabartinę situaciją, pabandysiu padaryti tai kuo trumpiau ir suprantamiau.
Šiuo metu jaučiuosi gyvenanti ne savo gyvenimą. Baigiau universitetą, įgijau norimą specialybę, tačiau šiuo metu esu ne Lietuvoje, nepavyksta (nors tikrai stengiuosi) rasti darbo, o ir santykiai su mylimu draugu labai subyrėjo.Labai dažnai, nors ir neracionaliai, aplanko mintys, jog pasilikus Lietuvoje, nesutikus dabartinio draugo mano gyvenimo scenarijus būtų kitoks ir tikriausiai labiau tenkinantis.
Svarstydama savo situaciją manau, jog daugiausiai streso sukelia ne mano pačios situacija, kiek spaudimas iš aplinkos, žvalgymasis kaip gyvena kiti žmonės. Nors visad maniau, jog man nerūpi kitų gyvenimas, jog svarbiausia kurtis savo laimę, pasirodo, jog negaliu atsiriboti nuo aplinkos.
Su draugu du metus teko gyventi per atstumą, dabar jau metai gyvename kartu užsienyje. Tačiau nuolat esu nesava, nesinori nieko daryti, gyventi. Rodos, jog kiti kažką kuriasi (randa patinkantį darbą,  tuokiasi, sukuria šeimas), o aš visiškai sustojusi. Neturiu nei darbo, nei šeimos (apie kurią taip pat labai dažnai mąstau). Anksčiau buvau labai darbštus, atsakingas žmogus ir savo pastangomis daug pasiekiau. Tačiau kai dabar tenka sustoti, tai man yra labai rimtas išbandymas. Anksčiau mano gyvenimas buvo pilnas užduočių, veiklos, aktyvumo, o dabar ta pati nuobodi rutina. Labai trūksta savęs išreiškimo, įvertinimo gavimo.  Todėl negalėdama visiškai nieko neveikti vis tik stengiuosi realizuoti save tapydama, publikuodama straipsnius, intensyviai sportuodama (planuoju papildomai mokytis). Nepaisant to, viduje stiprus įsitikinimas, jog draugui greit atsibos būti su tokiu žmogumi, jog esu prastesnė, neturinti savo finansų ir negalinti būti visiškai atsakinga. Nors iš draugo nesu sulaukusi jokio priekaišto, jis gali mane aprūpinti ir palaiko, kad ir ką daryčiau. Bet galbūt tas jo ramumas tik vyriškas bruožas rodyti stiprumą?
Paliekant profesinę sritį, dažnai pikta, jog nepaisant daugelio išbandymų būnant per atstumą bei ,manau, pakankamo (3 metai) laiko drauge, draugas, panašu, nenori pereiti į oficialius santykius. Kadangi žinau, jog vyrams geriau tiesiai išsakyti savo norus, mintis (aš beje iš jo noriu to paties, nes staigmenų, nutylėjimų nemėgstu) paklausiau, ar jis nemano kad laikas pagalvoti apie rimtesnius santykius. Jo atsakymas mane labai įskaudino ir iki šiol jaučiuosi labai atšalusi, sąmoningai stengiuosi laikytis atstumo. Jis teigė, jog mano, jog yra nepasiruošęs, visiškai užtikrintas ar norėtų šeimos, kai bus šimtu procentų tikras, kad ji nesibaigs skyrybomis (kas žinoma yra nerealu žinoti).Po viso to sudėtingo draugystės laiko, išbandymų, labai gražaus gyvenimo kartu buvo labai nemalonu tai girdėti. Nes tikriausiai vienas labiausiai gąsdinančių dalykų, jog pragyvenę kartu nemenką laiką, nuspręsime išsiskirti.  Kad ir kaip galvotum moters laikas kurti šeimai yra gana apibrėžtas, bent mano nuomone. Turėjusi gražios šeimos pavyzdį, pati labai jos norėčiau.
Būčiau dėkinga už pagalbą jaustis geriau dabartinėje situacijoje, rasti bent menką prasmę, išmokti gyventi savo gyvenimą bei taip pat pakeisti santykius su draugu

Labas,

Visų pirma pradėsime nuo to, kad turi ne visai teisingą įsitikinimą, ko iš tikro reikia vyrui. Manai, kad jei neturėsi svo finansų ir tave „vežančios“ veiklos, tapsi jam neįdomi. Taip, taptum neįdomi vyrui, kuris į moterį žiūri kaip į malonumo šaltinį į kurį nereikėtų daug investuoti. Vyrui, kuris ieško moters gyvenimui, prioritetai yra visai kiti. Daug žmonių gali suteikti smagų laiką kartu, tačiau tik vienintelė moteris gali suteikti šį tą daugiau ir tapti nepakeičiama – savo švelnumą, jaukumą, malonų bendravimą, visapusišką vyro palaikymą, jo autoriteto ir savivertės kelimą. Vyras nenorės trauktis nuo tos moters, šalia kurios pradeda jaustis didvyriu. Ir tam nereikia daug. Jei nori sušildyti santykius su draugu ir jis yra tas, su kuriuo matai savo ateitį ir šeimą, pradėk daryti šiuos dalykus:

–          Išsakinėk jam dėkingumą už viską, už ką jautiesi dėkinga. Būna, kad dėkingumo jausmas nekyla dėl savo vidinių problemų – kritusios savivertės, lengvos depresijos ir tt. Tuomet dėkok už tai, už ką žinai, kad esi ir gali būti jam dėkinga. Papasakok jam kada, kai kartu leisite laiką, kuo jis tau brangus, ką ji tau duoda ir daro tokio, kas verčia tave norėti būti su juo. Jei sunku kalbėti – pabandyk parašyti jam tai. Vyrui girdėti dėkingumą ir įvertinimą yra labai svarbu ir stipriai motyvuoja jį stengtis dėl savo moters.

–          Įnešk į savo elgesį daugiau švelnumo, jei natūraliai nesi linkusi prisiglausti, apkabinti, pabučiuoti. Dažniau paleisk jį eidama pro šalį, paglostyk nugarą, nusišypsok užlaikiusi žvilgsnį. Jei dar nežinai, stebėk kiek fizinio kontakto jam yra malonu, o kiek per daug. Dauguma moterų tiki mitu, kad vyrui iš moters reikalingiausias fizinis kontaktas yra seksas. Tiesa ta, kad švelnus prisilietimas, paglostymas, prisiglaudimas vyrui gali suteikti didelę dalį ryšio su moterimi, kurį jis bando pasiimti per seksą arba išvis liovėsi imti.

–          Atsiverk jam. Papasakok savo norus, svajones, baimes, kas neramina, kas gąsdina. Suteik jam galimybę pasirūpinti tavimi. Papasakok ko tau iš jo reikia, kuomet guodiesi jam ar tiesiog pasakojiesi, kadangi didelė dalis vyrų puola elgtis vyriškai ir bando išspręsti problemą, kažką moteryje sutaisyti, sutvarkyti ir tt. Jei jautiesi blogai, būtinai pasakyk jam, kad jis dėl to nekaltas ir šitai reikia įprasti kartoti kiekvieną kartą, kai tau bloga nuotaika. Vyras nesąmoningai prisiima atsakomybę už moters emocijas ir daug vyrų turi gilų kaltės ir nevisavertiškumo jausmą, kurį moters prasta nuotaika sužadina. Net jei tau akivaizdu, kad bloga nuotaika nėra jo kaltė – primink jam apie tai. Nereikia slėpti blogų emocijų nuo vyrų, svarbu tik nepadauginti ir neišsilieti per vieną kartą visko, ką kurį laiką kaupei.

Sportas tau greičiausiai padeda dar ir išlieti dalį emocijų, tačiau mes rekomenduotumėm gerai pagalvoti ar intensyvus sportavimas tikrai yra tau naudingas. Sportas didina vyrišką energiją ir daro moterį grubesne, šaltesne, kietesne. Vyriška moteris, tegul ir sporto nudailintu kūnu, praranda savo patrauklumą, kadangi netenka moteriško švelnumo, subtilumo. Tapymas a rašymas, tuo tarpu, labai puiki saviraiškos priemonė moteriai ir galbūt šiek tiek amortizuoja intensyvų sportavimą. Mūsų rekomendacija būtų sumažinti sporto ir daugiau dėmesio skirti tapymui, rašymui ar kitai meno rūšiai. Dar viena idėja – pasiieškok pvz meno terapijos grupių. Kad išeitum iš sustingimo tau reikia ne užsikrauti veikla, o susirasti draugių, žmonių, turinčių panašių pomėgių, ratą. Eksperimentuok, ieškok įvairių grupių, bandykis kas gali būti tavo. Įvertinimas atsiras tada, kai bus tų, kas gali įvertinti, o po kurio laiko pamatysi, kad bendravimas netgi svarbiau už bet kokį įvertinimą. Moters gyvenimo prioritetas, glūdintis pačioje jos esybėje, yra ryšys su kitais žmonėmis, rūpinimasis jais, bendravimas, dalinimasis. Vos tik moteris pereina prie tikslų siekimo , ji tampa nelaiminga. Kurį laiką pergalės patenkina laimės pojūtį, bet tai greitai baigiasi arba moteris, toliau vaikydamasi tikslų, tampa labai sėkminga, bet vis daugiau turi stengtis, kad apgautų save, jog yra dar ir laiminga.

Dar viena rekomendacija – susirasti psichologą, psichoterapiautą, psichologinės terapijos grupę arba ieškoti vadinamų dvasinių praktikų kaip joga, cigunas, dinaminės meditacijos, žiūrint kas tau priimtiniau. Praktikų ir žmonių pagalba po truputį iš naujo atrasi save, kas iš tikro daro tave laiminga, o kas tik atrodė, kad daro laiminga. Ko tu iš tikro nori, o ko buvai išmokyta norėti mokykloje, universitete, iš visuomenės, draugų, tėvų ir tt.

Pinigų uždirbimą laikai vieną iš prioritetų, kuomet moteriai visai nepriklauso uždirbti daug pinigų. Jei reikės – nepražūsi ir pati tai puikiai žinai. Šalia tavęs yra vyras, kuris mielai rūpinasi tavimi ir uždirba judviems pinigus. Mokykis būti dėkinga už tai vietoj to, kad kaltintum save, jog negali padaryti to paties. Tavo reikšmė santykiuose visai kitur (ją detaliau išvardinom, kai rašėm ką turėtum pradėti daryti santykiuose), kaip tik todėl draugas yra su tavimi – moterimi, o ne su vyru. Jei moteriškumo tema tau yra nauja ir domina – paieškok ar kas mieste, kur gyveni, nevykdo seminarų šiuo klausimu. Daug geros informacijos apie santykius ir tame tarpe moters reikšmę juose, yra rusų kalba, Ruslano Naruševičiaus paskaitose, kurias gali rasti čia: http://audioveda.ru/author?id=5

Jei su draugu įsisukote į rutiną, gali būti, kad pamirštate praleisti laiką tik dviese, toliau nuo kasdienių rūpesčių. Paprašyk jo, kad surastumėte laiko ir bent kartą į savaitę išeitumėte kur nors pabūti kartu. Tam nereikia kažko labai ypatingo, gali būti tiesiog pasivaikščiojimas ramesnėje vietoje. Puiku jei galite sau leisti papramogauti, pabūti ten, kur abiem būtų įdomu. Jei judviejų pomėgiai labai skiriasi, sutarkite vieną kartą eiti ten, kur įdomu vienam, o kitą kartą, kur įdomu kitam. Svarbiausia – gerai leisti laiką kartu, kalbėti apie nieką. Juokauti, būti susiglaudus, susikibus rankomis ir sugrąžinti dalį ugnelės ir malonumo į santykius. Kuriam laikui negalvok apie vestuves ir jo žodžius. Labiau susikoncentruok į santykių šildymą ir pasirūpinimą savimi – savo veiklos, draugų, bendraminčių rato radimą. Duok tam du-tris mėnesius ir vėl iškelk kalbą apie vestuves. Šiuo metu apie jas kalbėti neverta, nes vestuvės tavo problemų neišspręs, o dalis sunkumų gali tik prisidėti. Kai pasijusi geriau, ypač jei santykiai su draugu pradės šiltėti, pradėk aiškiau ir tvirčiau išsakinėti savo norus. Šitoje vietoje teks lipti per baimes, jog galite išsiskirti ir aiškiai išsakyti savo norą bei tai, kad jo nenoras tuoktis verčia tave trauktis nuo jo ir atšalti santykių atžvilgiu. Esi teisi, niekas nėra tikras, kad santuoka nežlugs, taigi tavo draugus teks apsispręsti ar esi jam pakankamai brangi, kad būtų linkęs rizikuoti. Jei ne – tuomet geriau pasiruošti skausmui ir nutraukti santykius, nei visam laikui likti su vyru, kuris nenori tau iki gali įsipareigoti.

Sekmės tau!

Silvija ir Šarūnas Mažuoliai


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.