Santykių ABC

Daugybę metų svajojau apie artimą sielą ir meilę, o kai ji čia pat – norisi bėgti. Kodėl?


Sveiki. Esu labai sutrikusi ir pasimetusi.
Gal nuo pradžių. Paskutinis šešetą metų esu vieniša, dėl ko labai pergyvenau ir ieškojau atsakymo, kodėl. Tuos metus tiesiog desperatiškai ieškojau meilės, santykių, bet vis nepavykdavo užmegsti kažko ilgalaikio ir stabilaus. Tuomet supratau, jog nieko nebeieškosiu, o mokysiuosi prisijaukinti vienatvę. Sekėsi puikiai, išmokau laiką leisti ir viena, bei mėgautis buvimu su savimi.
Ir štai, netikėtai man, sulaukiau prisipažinimo meilėje. Tai žmogus, su kuriuo mus sieja labiau verslo reikalai, nes jis man kūrė internetinį puslapį. Mūsų bendravimas nuo pat pradžių buvo labai šiltas ir atviras. Kalbėdavomės labai prasmingomis temomis bei labai nuoširdžiai. Jaučiau emocinį artumą jam, gal ir simpatiją. Tačiau tas mintis vijau šalin, bardama save, jog nereikia nieko tikėtis. Nieko nesitikėjau. Labai nustebau išgirdusi jo prisipažinimą ir labai išsigandau. Jaučiu norą bėgti, bet ne todėl, kad tas vaikinas man nepatinka. Tikrai ne dėl to. Net jis tai pajuto, sako, jaučia lyg jį atstumčiau.
Bandau suprast savo baimės priežastį, bet neišeina. Daugybę metų svajojau apie artimą sielą ir meilę, o kai ji čia pat – norisi bėgti. Kodėl?
Jaučiu jam gražius jausmus, bet bijau pasakyti. Kaip turėčiau elgtis?
Ačiū

 

Labas,

Viskas gerai ir normalu dėl to, kad norisi bėgti. Taip ilgai troškai to, ko netikėtai sulaukei ir iš vidaus pradėjo kilti visos įmanomos baimės, kurių, galbūt, nei pati sau garsiai neįvardinai. Pakankamai metų kankinaisi, jog nesutinki savo žmogaus, šiaip taip išmokai būti viena, susitaikei su likimu, pripratai prie dabartinės situacijos ir staiga nutinko kažkas, kas visiškai sumaišė kortas. Negana to, tas kažkas yra tavo daugelio metų gilus troškimas. Būtų keista, jei visa tai nekeltų baimės ir sumaišties. Kuo stipresnis troškimas, tuo didesnė baimė kyla jam pradėjus pildytis – „o kas, jei nepasiseks?“, „o kas, jei tai ne tas mogus?“, „ o kas, jei vėl negausiu to, ko noriu ir kentėsiu?“. Negana to, romantiškų santykių pradžia ir taip kelia pakankamai neužtikrintumo, neaiškumo, nesaugumo – jausmų nesukontroliuosi, nenumatysi. Kitas žmogus  – nenuspėjama būtybė daranti didelę įtaką santykių eigai ir galbūt visai tavo ateičiai.  Vienai su savimi buvo pakankamai gerai, pakankamai saugu, viskas daugiau mažiau priklausė nuo tavęs, o dabar reikia rizikuoti ir ant kortos pastatytas tavo susikurtas stabilumas bei galimybė vėl kentėti jei nieko nepavyks. Taigi dar kartą – turi dėl ko bijoti ir bėgti nuo susidariusios situacijos, tai visiškai normalu. Klausimas, ką su tuo darysi? Kaip pasakytų Šarūnas, kuo vadovasiesi gyvenime – norais ar baimėmis? Negaliu tau pasakyti, kaip turėtum elgtis ar neturėtum elgtis. Šį sprendimą, kad ir koks jis būtų sunkus, teks priimti pačiai. Šiuo metu stovi kryžkelėje ir prieš tave saugus nusistovėjęs gyvenimas arba šuolis nuo skardžio tam, kad gautum tai, ko taip senai norėjai. Jei pasirinksi saugumą ir atstumsi dabartinę simpatiją – liksi kaip tik ten, kur esi. Pažvelk į savo paskutinius metus, kuomet gyvenai susitaikiusi su savo situacija ir vienatve, nukopijuok juos į ateitį ir matysi kokį gyvenimą daugiau mažiau gyvensi. Jei pasirinksi rizikuoti – niekas nežino kuo tai gali baigtis. Jis gali pasirodyti tavo ilgai laukta gyvenimo meilė ir net tokiu atveju teks eiti per kalnus ir nuokalnes, turėti sunkių dienų, kurį laiką gyvenimas taps labiau nenuspėjamu, mažiau stabiliu, nes kitas žmogus atneša savo pasaulį ir nori nenori sujudina mūsiškį. Gali būti taip, kad jis pasirodys ne tas žmogus ir galiausiai santykiai nutruks. Tokiu atveju turėsi dar vieną gyvenimo patirtį, dar vieną pamoką. Nei vienas kelias nėra nei teisingas nei neteisingas. Už norus reikia mokėti – šiuo atveju stabilumu ir saugumu kurį dabar turi. Koks gali būti atlygis? Artimas ryšys su kitu žmogumi ko taip ilgai troškai. Paskutinį kartą pakartosiu – tavo baimė natūrali, belieka nuspręsti ar pasiduosi jai ar nepaisysi ir surizikuosi.

Pagarbiai,

Silvija ir Šarūnas


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.