Santykių ABC

Ar tikrai verta būti poroje?

image_pdfimage_print

Kodėl žmonės sueina į porą? Todėl, kad dviese lengviau, paprasčiau, saugiau ir… smagiau. Temą „dviese smagiau“ šiek tiek liečiau straipsnyje „Kam kviesti sutuoktinį į pasimatymą“. Galbūt kažkur pasikartosiu, tačiau tiesa yra ta, kad malonumo ir smagumo faktorius poroje per daug svarbus, kad nepabrėžti jo dar ir dar kartą.

Kodėl mes apskritai kažką darome? Tam, kad kažką gautumėme kas galutiniame etape susiveda į malonumą ir pasitenkinimą. Ne kitaip poros santykiuose. Nuo pat pradžios vienaip ar kitaip visi vaikomės malonumo. Kaip jį gauname? Kiekvienam savo, tačiau faktas lieka faktu – jei santykiai nuo pat pradžios neteiktų pasitenkinimo, ilgai jie nesitęstų. Juk jei tai nėra išimtinis atvejis, pradžioje kartu būna gera, parneris žavi, linksmai leidžiate laiką, skiriate vienas kitam dėmesio skambindami ar susirašinėdami jei nesate kartu, o ir būdami šalia laikotės už rankų, apsikabinate, stengiatės būti malonūs, linksmi, patrauklūs. Laikui bėgant malonumo ir pasitenkinimo kiekis paprastai stipriai mažėja. Darbai, karjera, vaikai, ateities vizijos ir dar krūva kitų faktorių nukreipia partnerių dėmesį ir energiją nuo vienas kito. Kiekvienas susikuria savo viziją apie tai, kas yra pora ir partnerystė kurią dažniausiai būna atsinešę iš tėvų. O kiek žmonių gali pasigirti, kad užaugo su vienas kitą mylinčiais, nestokojančiais dėmesio, meilės, švelnumo, suteikiančiais vienas kitam malonumą būti kartu, tėvais? Tokios gyvenimo mokyklos rezultatas – išblėsęs pradinis susižavėjimas, malonumo būti kartu stoka ir nusivylimas meile bei santykiais. Ne visi puola skirtis, tačiau gyvenimas netenka dalies spalvų, o vaikai auga šeimoje matydami tą patį liūdną modelį.

Pagrindinė taisyklė kaip paskaninti santykius yra maloniai leisti laiką kartu.

 

Paklauskite savęs, kodėl jūs esate kartu? Kodėl norite būti poroje ir kęsti vienokius ar kitokius nepatogumus jei vietoj to galėtumėte ramiai gyventi pagal savo vienų taisykles? Ką gaunate iš poros tokio, kad verta dėl to pakentėti? Gali būti, jog jau senai nebežinote atsakymų į šituos klausimus ir kažką jie gali net išgąsdinti. Tačiau norint visada galima pataisyti padėtį. Daug lengviau jei abu partneriai sutinka pasistengti dėl to, kad gyventi kartu taptų maloniau tačiau didesnę ar mažesnę įtaką santykiams gali padaryti ir vienas žmogus.

Pagrindinė taisyklė kaip paskaninti santykius yra maloniai leisti laiką kartu. Jokių problemų sprendimo, santykių aiškinimosi, užduočių vykdymo, giminaičių lankymo ir tt! Restoranas, kinas, pramogų parkas, pusdienis prie ežero, užsidarymas kambaryje nuo viso pasaulio ir pabuvimas tik vienas kitam – taip turėtų atrodyti geras laikas kartu. Jūs turite teikti vienas kitam malonumą, kam kitokiu atveju apskritai esate kartu? Vaikai ar bendra veikla tėra jūsų poros, jūsų meilės pratęsimas o ne pagrindas, ant kurio laikosi santykiai.

Kiti santykių paskaninimo variantai labai priklauso nuo konkrečios poros tačiau yra keletas universalių būdų. Daugiau dėmesio vienas kitam galima skirti užtrunkant vos kelias sekundes. Juk nėra labai sunku praeinant pro šalį švelniai perbraukti per nugarą, atsistojus šalia trumpam apkabinti, pasakyti kažką gražaus ar tiesiog nusišypsoti. Kas iš tikro yra sunku tai išmokti tą daryti, paversti tokį dėmesio rodymą kasdienybe. Tam, deja, reikės kantrybes ir valios pastangų kaip kiekvienam naujai besimokomam dalykui. Negana to, teks atrasti kokie dėmesio parodymo būdai veikia jūsų poroje, yra natūraliausi ir efektyviausi. Paeksperimentuokite, neturite ką prarasti. Dėmesio, neįklimkite į laimingos poros demonstravimą tik kitų žmonių akyse.

Prioritetai, prioritetai, prioritetai. Jei gyvenate dėl darbo, karjeros, vaikų, asmeninio įvaizdžio visuomenėje ar mėgstamiausio hobio, galite pamiršti laimingus santykius. Dviejų trijų mėnesių stresas dėl darbo ar kitų priežasčių gali stipriai ar net nesugrąžinamai palaužti poros santykius jei po to nesiimsite jokių priemonių. Pervargęs žmogus tampa irzlus ir jautrus, tad apie kokį dėmesio rodymą ar malonumą su partneriu galime kalbėti? Pasirūpinkite savimi, kad galėtumėte pasirūpinti ir vienas kitu. Priverstinis poilsis, vakaras su draugais, pabuvimas tik sau gali būti gera investicija į poros santykius.

Egzistuoja visas rinkinys pratimų, kuriuos atliekant poroje santykiai tampa malonesni. Pratimų paprastumas stebinantis, o efektas gali būti labai stiprus. Dalis šių pratimų yra surašyti po straipsniais Kodėl komplimentų sakymas yra svarbus poros santykiuose?, Tas paprastas „atsiprašau“, Tai kas vis dėlto yra ta meilė?  Jų atlikimas taip pat reikalauja skirti šiek tiek laiko ir šiek tiek pastangų, tačiau kelių minučių investicija kasdien į poros santykius gali grąžinti jiems skonį ir malonumą.

Likusius pratimus su paaiškinimais ir pravedimu gausite mūsų praktiniuose seminaruose poroms. Užsiregistruokite naujienlaiškiui (geriausia) arba sekite mus facebook‘e Porų santykiai praktiškai jei norite sužinoti artimiausio praktikumo datą.

Jei turite rimtesnę problemą, susisiekite su Šarūnu Mažuoliu asmeninei konsultacijai.

 

 

2 komentarųPalikti komentarą

 • Labai su siuo straipsniu, beje ir kitais sutinku, bet kaip paaiskinti mano vyrui:( Jis tik dirba dirba ir dirba, mazai miega, stai ir pasiaiskinimas, kodel mes negalime pabuti kur nors kartu…Jis sako, kad taip reikia. Taip, mano pastangu deka, mes istrukstame kur nors i miska, mankstinames namie kartu, pabegiojame kartu.

 • Labas Nelija,

  Neįmanoma duoti išsamų atsakymą nežinant tikslios poros dinamikos, tačiau pabandysim bent šiek tiek pajudėti į tą pusę.
  Pirmas ir turbūt nemaloniausias faktas yra tas, kad dalis problemų poroje apskritai yra nesprendžiamos. Viskas, ką galima padaryti, tai susitaikyti su situacija ir judėti toliau. Kiekvienas žmogus turi savo įsivaizdavimą apie gyvenimą, santykius, tai, kas svarbu ar nesvarbu, kaip reikia ir kaip nereikia. Be to, vyras paprastai apsiema pręsti problemą santykiuose tada, kada iškyla rimta grėsmė, t.y jei nesugedo, kam taisyti? Jei jis grėsmės nejaučia, tuomet ramiai užsiims tais darbais, kurie šiuo metu jam yra aktualiausi. Bandyti įtikinti vyrą, kad jis turi elgtis kitaip padarys daugiau žalos nei naudos.

  Puiku, gąsdinimai baigėsi, dabar apie galimus sprendimus. Vienintelis būdas kalbėti su vyru jei kažo norite, yra prašyti to. Jokių kaltinimų, reikalavimų, tik nuolat pakartojamas pageidavimas: “Aš noriu…”, “Man labai patiktų, jei…”, “Ar galėtumėm…. Aš to labai norėčiau” ir tt. Visi kiti būdai argumentuojant, moralizuojant, apeliuojant į sąžinę ir kitaip bandant paveikti veikia tik švelnius, moteriškus vyrus ir tuo pačiu žeidžia bei menkina jų vyriškumą. Pageidavimas turi būti labai aiškus ir konkretus ” Man labai patiktų, jei šį savaitgalį išvažiuotume į gamtą”. Palikite vyrui teisę nuspręsti kaip bus tačiau nesiliaukite priminti savo noro. Galite pasakoti kaip Jums tai svarbu, kaip gerai jaustumėtės jei tai padarytumėte.

  Papasakokite, kad jaučiatės nelaiminga, vieniša, liūdna. Kad jaustumėtės daug geriau, jei dažniau pabūtumėte kartu. Dėmesio, vėl jokių kaltinimų, net pačių menkiausių. Kiekvienas žmogus unikalus ir vienas lengviau pažeidžiamas, kitas ne toks jautrus, todėl geriausia taktika nežeisti iš viso. Juo labiau, kad mes kalbam apie norus ir pageidavimus, o tam pačiu pačiu lengviausiu atveju užtenka pasakyti “Noriu” ir laukti. Kalbėkite tik apie save, apie tai kaip jaučiatės ir pasiūlykite sprendimą, kuris padėtų Jums pasijusti geriau.

  Kitas variantas, kad Jūs iš tikro norite, jog vyras rodytų daugiau iniciatyvos, kad Jūs nebūtumėte vienintelė, kuri suorganizuoja pabuvimus kartu. Jei taip, išsakykite ir šį pageidavimą, tačiau tiesa yra ta, kad jis neprivalo jo įgivendinti. Gali tekti susitaikyti su tuo faktu, jog laisvalaikį su vyru inicijuosite Jūs. Gali būti, kad vien priėmimas realybės tokios, kokia ji yra padės Jums nurimti ir tęsti laisvalaikio planavimą. Juk svarbiausia, kad pabūnate kartu, o ne kuris ką iniciavo.

  Pagarbiai,
  Šarūnas ir Vaiga

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *